Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet Bahçeli: Milli irade Esenyurt'ta kurşunlanmıştır

28.01.2014 11:31
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Bahçeli esenyurt

Partisinin seçim bürosuna yönelik saldırıya değinen MHP Lideri Bahçeli, medyayı sert bir şekilde eleştirerek "Şehit Ülkücü olunca alt yazı bile geçmediniz"dedi.

BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI

Türkiye'nin bugünkü kargaşa ortamından faydalanmaya çalışıyorlar. MHP'yi ateşin içine nasıl çekeriz hesabındalar. Türk siyaseti, milli irade Esenyurt'ta saldırıya uğramıştır. Şimdilik aralarında yaşı 17 olan birisinin de bulunduğu gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Dün hükümet sözcüsünün yaptığı açıklamalar beyanları maksadını aşan değerlendirmelerle doludur.

Bir tanesi 97 doğumlu bir ailenin fertleri belli bir yerlere mensubiyetleri var demiştir. Anlaşılan hükümet sorgusu devam eden kişileri suçlu ilan etmiştir. Hükümet sözcüsü gözaltındaki şüpheliilerden belli bir yerlere mensubiyetleri var demekle neyi kastetmektedir.

Bu şahisyetler nereye mensuplardır? Bunlar PKK'nın tetikçileri midir? Bekliyorlar ki Türk milleti birbirine düşsün. İstiyorlar ki MHP sokağa insin, çatışmanın tarafı haline gelsin. Biz tahrik kampanylarına şans tanımayacağız. Yazılı ve görsel medya uzun süre sessizliğini korumuştur. Sanki hiçbir şey olmamış gibi yayınlar yapmıştır. Çünkü adı Hrant Dink değil Ülkücü Cengiz'dir. Görülen odur ki alayı birden Ermeni olanlar çoktan tükenmiştir. Alayı birden PKK'lı olanlar tükenmiştir.'

ensonhaber

Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri