Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet Bahçeli: Öcalan imzamın arkasındayım

17.03.2013 14:29
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörist başı Abdullah Öcalan'ın yakalandığı zaman hazırlanan mutabakat metni ile ilgili "İmzamın arkasındayım" dedi.

 

Karadeniz turunu sürdüren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ordu'da basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Devlet Bahçeli, gazetecilerin terörist başı Abdullah Öcalan'ın idamı ile ilgili soruları yanıtlarken çarpıcı ifadeler kullandı.

12 Ocak 2000 tarihli mutabakat metni belgesinde, dönemin Başbakanı Bülent Ecevit ve Mesut Yılmaz'la birlikte imzasının bulunmasının sorulması üzerine Devlet Bahçeli, "İmzamın arkasındayım." açıklamasında bulundu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, AK Parti hükümetini eleştirerek şunları söyledi:

"Şimdi fırsat kendisinin elinde. Devleti ayağına götürüp konuşacağı yerde, bir ip götürüp assın. Bu kadar basit değil mi? O konu çok üzerinde durulmuş bir konudur. 7 saat 23 dakika bir görüşme olmuştur. Bu görüşmenin sonucunda o günkü 57. Hükümet yönetimi 3 partili koalisyondu ve koalisyonun sonucunda da bir metin imzalanmıştır. Bu metine Türkiye Cumhuriyeti devleti sadık kalmalıdır. Bu metinin 3'üncü maddesi hala yürürlükte olmuş olsa bugün PKK denen bir örgütten bir eser kalmazdı. Sayın başbakan bu metni okumamıştır. Okumadığı gibi de iftiralarla başkasını suçlamaktadır.

Bu metin eğer iyi okunmuş olsa devlette devamlılık esası da geçerli olacağına göre o metnin üçüncü paragrafındaki sözler doğrultusunda hareket etmek durumunda olması lazım. Bu üçüncü metni yani rahmetli Bülent Ecevit’in, Sayın Mesut Yılmaz ve altında benim imzam bulunan metne ben sadığım. Hala da o imzanın arkasındayım.

O imzanın o metnin 3'üncü paragrafı PKK terörünün eylemlerine devam etmesi halinde her türlü işlemin yapılacağı, dosyanında TBMM’ne gönderileceği hükmü vardır. Bizden sonra iktidar olan ve tek başına iktidar olan mecliste büyük çoğunluğu bulunan sayın Recep Tayyip Erdoğan başkalarını iftira edeceği yerde o metnin gereği olarak meclisteki çoğunluğuyla Abdullah Öcalan’ın dosyasını Meclis’e getirmiş olsaydı idam gerçekleşirdi"

Bu haber toplam 4900 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri