Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet Bahçeli: "Türk milleti yaşayacaksa.."

26.02.2013 11:33
MHP grubuna seslenen Devlet Bahçeli Türk milletinin ilelebet yaşamasını bakın neye bağladı.

 

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet BahçeliMHP grubunda partililere seslendi. İmralı ile görüşmeleri değerlendiren Bahçeli'nin hedefinde AK Parti vardı.

İşte Devlet Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satırlar:

Türkiye gelerek partimizi de hedef alarakAzerbaycan milletvekilleri bu şekilde hareket etmeye devam edecek. Türk milleti yaşayacaksa Türk tarihine riayetten geçecektir.

- Ermeni zaliminin açtığı yara kabuk bağlamadan anlaşmaya gitmeyecektir. Ermeni saldırganlığı ile tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bunu kimseye unutturmayacağız. 

- İhanet ve barış görüşmeleri hergün daha farklı bir boyut almaktadır. İmralı'da gerçekleşen hain planlar buraya yönlendirilmiştir.

- AKP hükümeti teröristlere Türk milleti üzerinde bir avuç eşkiyaya başı önünde siyasi namusunu devretmiştir. Siyasi iktidar ve Erdoğan örgüte sevdalanması ve Bebek katiline derin muhabbeti son yılların en haysiyet kırıcı vakası olmuştur.

- Başbakan aslında klasik bir PKK ağzı olan çözüm ve barış kavramlarını anlatmaktadır. Örgüt her fırsatta çözümden bahsederek kendilerine Müttefik aramışlardır. Çözüm arayışından sonra saldırılar ve cinayetler peş peşe gelmiştir. Siyasi uzantıları için barış müzakereleri taktik olarak kullanılmıştır. 

- Her sözde barış adımları, saldırılara ve şehit haberlerine ortam açmıştır.

- AKP küle dönmüş iskelet haline dönmüş PKK'yı canlandırmış, diriltmiş ve yanına alarak Türk milletine cephe açmıştır.

- İmralı'da çürümeye terkedilmişken AKP ilk yardım müdahalesi yaparak bu katili tekrar hayata kaldırmışlardır. Herşey bitti derken eli kanlı canavara yaşam katmışlardır.

- Erdoğan değişik görevlerin yanı sıra kartvizitine eklediği imralı müşaviri ile yeni çalışmalar yapmaktadır.

- İmralı canisi tarafından gönderilen sözde çözüm önerilerinin neyi kapsadığı hala açıklanmamıştır. Terörist başının katili kardeşi ve dağ kadrosu ile mesaj getirip götürmeye devam etmektedir.

- AKP'nin kılavuzluğu ile birinci BDP heyeti ve 23 Şubat ile ikinci heyet 3 mektup alarak aynı gün geriye dönmüştür. İmralı canisi ile yapılan görüşmeleri izlemiş ve risk almadan netice almamız mümkün değil demiştir.

- Tarihi bir süreç yaşandığı devletin elindeki tutsaklarla ve PKK'nın elindeki tutsaklarla kıyaslanarak küstahlık yapılmıştır. Ne zamandır Polislerimiz ve mehmetçikilerimizi şehit eden insanlık suçu işleyen vampirler tutsak olmuştur. Türkiye eşit ve dengi bir ülke ile savaşa girmiştir de esir mi verilmiştir? Türkiye böyle bir rezaletin içine düşürmeye kimi cüreti yeter? AKP hükümeti imralı canisinin gönlünü yapmak için 4. yargı paketi hazırlamıştır.

- PKK'nın kaçırdığı Kaymakam adayı, polis adayının, astsubayların olduğu hiçbir şart öne sürmeden serbest bırakılmalıdır. AKP evlatlarımızı bulmalı ve ailelerine teslim etmelidir. Devlet senin babanın çiftliği değil.

- 10 yıl geçmesine rağmen öğrenemediğin devlet yönetiminin bir adabı vardır. Bu zeka ve kabiliyet sende olmadığı için çetelerle aynı kefeye koyulmuştur. Bundan sonra süreç daha çetin geçecek.

- İmralı canisinin ve terör örgütünün beklentileri bellidir. Aradaki anlaşma şöyle olacak. Ver başkanlığı al özerkliği, ver başkanlığı al ana dildeki eğitimi, ver başkanlığı al Güney Doğu'yu...

- Yeni çatışmasızlık kararı alınırsa bu diğerlerinden farklı olmayacaktır. Silah bırakma görüşmelerinin neyin karşılığında yapılacağı belirsizdir.

- Silahı çözüm olarak gören PKK'nın silahı bırakalacağı düşünüyor. Yenilmiş ve yıpranmış bir millet ortaya çıkacak. Rejimin çöktüğü Türklüğün geriye atıldığı. Kürdistan'ın kurulduğu bir yapı olacak.

MHP vatan ve millet mücaledesinde yalnız da olsa son derece heyecanlıdır. Biz sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunu görüyoruz. Geçilemeyeceğimizi ve mağlup edilemiyeceğimizi bir kez daha tüm kararlılıkla ilan ediyorum.

Bu haber toplam 1790 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri