Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet Bahçeli'den hükümete çağrı

21.07.2013 15:53
MHP Lideri Bahçeli, Suriye'nin kuzeyinde Resulayn bölgesinde PYD'nin mevzi kazanmasına tepki gösterdi.

MHP Lideri Bahçeli, hükümetin, Suriye'nin kuzeyinde özerk yönetim kurulması durumunda askeri güçle müdahale edeceğini açıklamasını istedi. Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın "Tencere tava çalanları yargıya bildirin" sözüne de tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, genel merkezde gündemdeki konulara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

MHP Lideri Bahçeli, Suriye'nin kuzeyinde Resulayn bölgesinde PYD'nin mevzi kazanmasına tepki gösterdi.

''ASKERİ GÜÇ KULLANIN''

MHP Lideri, ''Suriye'nin kuzeyi ve doğusunda provokasyona izin verilmemelidir. Askeri caydırıcılığın gereği olan hazırlık ve tedbirlerin sınır bölgemizde fiili uygulamasına geçilmelidir'' sözleri ile hükümeti "askeri güç" kartını kullanmaya çağırdı.

Bahçeli, Kuzey Irak'taki Bölgesel Kürt Yönetimi'nin uyarılmasını da istedi: ''Barzani, Suriye'deki PKK unsurlarına karşı tüm desteğini kesmesi için açık bir dille uyarılmalıdır.''

''TENCERE TAVA'' ÇIKIŞI

MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın "Tencere tava çalanları yargıya bildirin"çağrısına da, ''Şu çirkinliğe edepsizliğe bakın ki elinde silah taşıyanlar barış yanlısı, tencere tava bulunanlar kamu düzenini bozan suçlulardır. İşte burası sözün bittiği yerdir. Bu gidişle tencere tavanın yasaklanması üretiminin azalması herhalde imkansız sayılmayacaktır'' sözleri ile tepki gösterdi.

Bu haber toplam 2674 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri