Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

01.07.2015 12:14
Grup toplantısında yaptığı konuşmasında koalisyon senaryolarına değinen Devlet Bahçeli, HDP'yle asla bir araya gelmeyeceklerini söyledi.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satır başları:

"SÖZLERİMİZİN TAMAMEN ARKASINDAYIZ"

"7 Haziran ile birlikte demokrasinin nefesi açılmış ve toplumsal refahlama yaşanmıştır. Türkiye'nin AK Parti'den ibaret olmadığı açıkca ortaya çıkmıştır. MHP olarak 7 Haziran'dan bu zamana kadar söylediğimiz sözlerin tamamen arkasındayız. Türk Milleti, MHP'ye ana muhalefet görevi vermiştir. Bize verilen ana muhalefet görevi, koalisyon görüşmelerine kapı kapattığımız anlamına gelmez. 46 yıllık mazimizi hiçe sayarak koalisyon görüşmeleri yürütmemizi isteyenler hayal içindedir. Bize anlam veren değerleri hiçe sayarsak bunu ne şehitlerimize ne de milletimize anlatamayız. MHP'nin 46 yıllık şerefli mirasını günlük heveslere kurban etmeyecek kadar tecrübeliyiz. Milliyetçilik davasını günlük hesaplar ile heba etmeyecek bir akla sahibiz.

KOLTUK MERAKIYLA İLKELERİMİZDEN CAYMAYIZ

Türkiye'yi hedefine alan karanlık siyaset mühendisliğini, teşkilatlarımız elinin tersi ile itmiştir. Partimizin aldığı sonucu eleştiren ve küçümseyen miraklar türemiştir. Bizler, reel politik bir disiplin içinde her eleştiriyi dinlemeye ve bir sonuç çıkarmaya hazırız. Milliyetçileri Meclis çatısından uzak tutma oyunlarını asla ve asla unutmayız. Milletimin verdiği mesajları iyi değerlendirmek durumunda olduğumuzun farkındayız. Koltuk merakıyla ilkelerimizden caymayız.

CHP İLE AK PARTİ KOALİSYONU YAPILABİLİR

AK Parti ile HDP, çözüm süreci adı altında ihanet sürecine girmiştir. O yüzden ilk formül olarak AK Parti ile HDP'nin bir araya gelmesi akla en yakın seçenektir. Bu iki partinin tek yumurta ikizi olduğu açıkca ortadır. Şayet AK Parti ile HDP olmazsa AK Parti-CHP koailisyonu yapılabilir. Bu iki partinin koalisyonda buluşmaları da hayırlı olacaktır.

KILIÇDAROĞLU'NA SORUYORUM..

CHP Genel Başkanı, Ak Parti dışındaki seçenekleri kurnazca sıfırlamıştır. Şahsıma Başbakanlık teklifi götürmüş ve MHP ile HDP'yi yan yana getirmeye çalışmıştır. Buradan soruyorum; Kılıçdaroğlu, Başbakanlık teklifini bize getirmeyi kendinde nasıl hak görmüştür. Buna nasıl cürret edersin. Kılıçdaroğlu bilesin ki bu bayat numaraları MHP yemez.

İHSANOĞLU'NU SONUNA KADAR DESTEKLEYECEĞİZ

Meclis Başkanlığı seçiminde, inanç ve itibarımızın gereği neyse onu yapacağız ve Ekmeleddin İhsanoğlu'nu sonuna kadar destekleyecektir. Siz değerli arkadaşlarımızın da bu doğrultuda karar vereceğinizi biliyorum. İlk olarak süreç ihaneti tamamen askıya alınmalıdır. İkinci olarak 17-25 Aralık'ın üstüne kararlılıkla gidilmelidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kesinlikle Anayasal sınırlarına çekilmelidir. MHP, bu 3 başlık altında buluşulursa koalisyon görüşmelerine girecektir."

Bu haber toplam 2388 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri