Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Devlet Bahçeli'nin grup toplantısı konuşması

22.04.2014 11:26
MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Çoğu konuşmasında matematik hesabı yapan Devlet Bahçeli bu kez hava tahmini yaptı ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kastederek, "Bu yaz çok sıcak geçecek" dedi.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları:

"YAZ SICAK GEÇECEK"

"Yaz mevsimi gerek iklim şartları gerek siyasi nedenlerden dolayı oldukça sıcak geçecektir. Cumhurbaşkanı seçim takvimi Haziran ayı sonundan itibaren işlemeye başlayacaktır. Türkiye’de sanki cumhurbaşkanı değil AKP’ye genel başkan seçilecektir. 10 Ağustos’ta sanırsınız ki AKP’nin kurultayı seçilecektir. Sanki seçime 110 gün kala sandıklar kurulmuş, oylar verilmiş, seçim belli olmuştur.

Herkes bilmelidir ki ilk Meclis geçmişi ve geleceği oluşturmuştur. İlk Meclis farklı görüşlere sahip azaları aynı kutsal yolun parçası olmaya teşvik etmiştir.

"BAŞBAKAN'IN YENİ TÜRKİYESİ..."

Milli mücadeleyi yürüten kahramanlarımızın topraklarımıza gelen düşmanlara sadece topla ve tüfekle yanıt vermemiştir. Ölüm kalım mücadelesine eş zamanlı olarak hukuk ve demokrasi savaşı da verilmiştir. Şunu bilmek lazımdır ki yeni Türkiye heyezanları ilk meclise inkardır. Şehidin ruhunu incitmektir. Bir devleti yenilemek ayrı birşey yeni bir ülke tantanası oluşturmak başka birşeydir. Başbakan'ın yeni Türkiyesi Türkiye Cumhuriyeti'ne ölüm fermanı hazırlama ahlaksızlığıdır.

"ERDOĞAN ÖNCE VİCDANINI GÖZDEN GEÇİRSİN"

İlk meclis Türkiye milliyetçilerinin en önemli başarılarından biridir. Başbakan Erdoğan yeni birşey arıyorsa önce eskimiş, pörsümüş, kararmı, suyu çıkmış vicdanını ve anlayışını gözden geçirmelidir. Bizim geçmişin üzerine sünger çekecek halimiz yoktur. Türkiye Cumhuriyeti hem yenidir hem de tarih kadar eskidir. Osmanlı'dan şimdiye kadar yaşanan herşey bizi yansıtmaktadır.Erdoğan bilmelidir ki ne ahlaktan vazgeçeriz ne Malazgirt'ten vazgeçeriz ne de Ankara'dan vazgeçeriz.

"TÜRKİYE İYİ BİR HALDE DEĞİL"

Ülkemiz yeni tartışmalara kitlenmiştir. Konuşmamın bu aşamasında diyebilirim ki Türkiye iyi bir halde değildir. Sanki söz birliği yapılmışcasına birliğimiz hedef alınmaktadır. İstikrar mumla aranıyor. Ne yöne dönsek anlaşmazlıklar diz boyudur.

"CUMHURBAŞKANINI AKP DEĞİL TÜRK MİLLETİ SEÇECEKTİR" 

Bugünkü ülke manzarası hiç iç açıcı olmadığı gibi geleceğide endişelendiriyor. Anlaşılan yaz mevsimi gerek ijklim şartları gerek siyasiler sayesinde sıcak geçecektir. Şuan itibariyle Cumhurbaşkanı Gül'ün görevi de 28 ağustosta sona erecektir. Anayasaya göre Cumhurbaşkanı seçimi 60 gün içersinde sonuçlanması gerek. Zannederseniz ki sanki Cumhurbaşkanı değil AKP'nin genel başkanı seçilecek. Demokratik kültürü, demokratik usullerinde ne varsa Türkiye'de olmalı. Kimin seçilip seçilmeyeceğini, önyargıda bulunmak demokrasiye aykırıdır. Cumhurbaşkanını AKP değil türk milleti seçecektir.

"GÜL'ÜN ÖNÜNE TAKOZ KOYMAK İÇİN ÇALIŞMAKTADIR"

Sayın Gül'ün açıklamaları tam olarak yerini bulmamıştır. Sayın Gül sürpriz üstüne sürpriz yaşamakta aldatılmışlığı yaşamaktadır. İkili bir türlü buluşup da karara varamamıştır. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı'na çok heveslidir. Adaylık sürecine sağlak gerekçeler üretmektedir. Kader ortaklığı yaptığı Gül'ü de havuz medyası marifetiyle alttan alta rencide etmeye başlamıştır. Sayın Gül'e etkili bir blokaj yapılmaktadır. Borcumuzu ödedik aradan çekilsin, Gül buna saygı duyar gibi kulisler üretilmektedir. Erdoğan kararını çoktan gelmiş, prosedürleri yerine getirmektedir. Gül'ün karşısına çıkmadan düzeni kurmak istemektedir. Önüne takoz koymak için çalışmaktadır.

"GÜL'ÜN BAŞARISIZLIĞINI YÜZÜNE VURAN TERBİYESİZLİK YAPMIŞTIR"

Cumhurbaşkanı'nın koşan terler bir kişi olması tanımlaması Gül'ün başarısızlığını yüzüne vuran bir terbiyesizlik yapmıştır. Demek ki son 7 yıldır yetkilerini kullanmaktan bir haber bir kişi Çankaya'da oturmaktadır. Erdoğan'ın sözlerinden çıkan sonuç burdur. Abdullah Gül'kimse cebimde demesin' desede Erdoğan çoktan kararını vermiştir. AKP'nin başına kimin geleceğini, Başbakanlık için kimin olacağını hala netleştirememiştir.

"ERDOĞAN ÇOK ERKEN BAŞLAMIŞTIR"

Parti içinde de bir uyum sağlanamamıştır. Bu polemiklerin alayı varsayımdan ibarettir. Cumhurbaşkanını aziz türk milleti seçecektir. İktidar ibresinin hangi partiyi göstereceğini milletimiz tayin edecektir. Erdoğan çok erken başlamıştır. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı olursa ki bu imkansızdır."

Bu haber toplam 1766 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri