Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Grup Yorum'un müzisyeni terör örgütü üyesi mi?

13.05.2011 22:00
DHKP-C'nin mahalle yapılanmalarına yönelik yapılan operaysonda gözaltına alınan Grup Yorum üyesi Ali Papur'un İMF toplantıları sırasında yaşanan olaylar karıştığı belirlendi

Okmeydanı bölgesinde yaşayan vatandaşlar üzerinde baskı kurduğu, haraç aldığı, zorla dergi sattığı, istediklerini yapmayanları dövdüğü belirlenen DHKP-C mahalle yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınanların işlemleri devam ediyor. 26 adrese yapılan eş zamanlı baskınlarda gözaltına alınan 46 kişiden 39'u Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgulanıyor.

Arama yapılan bir adreste polise mukavemette bulunanların arasında grup Yorum üyeleri Ali Papur, Ali Aracı ve Caner Bozkurt'un da olduğu belirlendi. Ali Aracı ve Caner Bozkurt işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Ancak Ali Papur'un 7 Ekim 2009 tarihinde İstanbul'da düzenlenen IMF toplantıları sırasında yaşanan olaylara karıştığı belirlendi. Yüzü maskeli şekilde korsan gösterilere katıldığı belirlenen Papur'un bir işyerine saldırıken kameralar tarafından görüntülendiği ortaya çıktı. Göstericiler tarafından camları kırılan işyerinin bahçe kısmındaki camlara tekme atan papur polis gelince göstercilerin arasına karışarak kaçıyor. Yüzünü kırmızı bir bezle örten Papur bir süre sonra kayboluyor.

 
Bu haber toplam 1266 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri