Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DHKP-C'li teröristler Suriye ve Yunanistan'a geri döndü

10.04.2013 11:28
AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na eşzamanlı saldırı düzenleyen DHKP-C'li teröristlerin eylem sonrası geldikleri ülkelere geri döndü....
Ankara 'da AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı'na eşzamanlı saldırı düzenleyenDHKP-C 'li teröristlerin eylem sonrası geldikleri ülkeler olan Suriye ve Yunanistan'a geri döndükleri öğrenildi.
 
Yenişafak'ta yer alan habere göre, 19 Mart'ta Ak Parti binası ve Adalet Bakanlığı'na eşzamanlı saldırı düzenleyen DHKP-C'li militanlar Hasan Biber ve Muharrem Karataş'ın saldırının ardından izini kaybettirdikleri ve geldikleri gibi geri kaçtıkları ifade edildi. Diğer tüm DHKP-C mensubu militanlar gibi eylem için geldikleriAnkara'da konaklamadıkları tespit edilen iki militandan Adalet Bakanlığı'na el bombası atarak kalabalığın olduğu yöne kaçan Hasan Biber'in Suriye'ye kaçtığı öğrenildi.Terör ve İstihbarat birimleri tarafından her yerde aranan Liman-İş eski genel başkanı Biber'inMersin bağlantıları da mercek altında alındı. Biber'in daha önceki yıllarda Mersin'de düzenlenen bazı saldırılarda parmağı olduğu ve Liman- İş Sendikası Mersin Şube Başkanlığı yaptığı dönemlerdeki bağlantıları araştırılıyor. Biber'in Mersin'den Suriye'ye kaçmış olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.
 
LAV SİLAHLI SALDIRGAN YUNANİSTAN'A
 
AK Parti binasına sırt çantasında Yunanistan'dan getirdiği lav silahıyla saldıran DHKP-C'li terörist Muharrem Karataş'ın saldırının hemen ardından Eskişehir yolu istikametinden Ankara'dan ayrıldığı ardından kayıplara karıştığı tespit edildi. Karataş'ın saldırı için Yunanistan'dan İzmir aracılığıyla Ankara'ya geldiği güzergâhı kullanarak Yunanistan'a kaçtığı öğrenildi. Karataş'ın izinin bulunabilmesi için başta MOBESE ve güvenlik kameraları olmak üzere tüm kayıtlar inceleniyor.
 
Elçilik saldırganı terörist 3 saat Ankara'da dolaşmış
 
DHKP-C'li terörist Ecevit Şanlı'ya ait geçmişe dönük izleri takip eden ekipler, ilginç bir ayrıntıya rastladı. İzmir'den Ankara'ya trenle gelen ABD Büyükelçiliği saldırganı Şanlı'nın Sincan'da trenden indiği belirtildi. Şanlı'nın trenden inmesinin ardından saldırıyı düzenlediği elçilik binasının bulunduğu Paris Caddesi'ne gelmesi ve bombayı patlatması arasındaki zamanın 3 saat 14 dakika olduğu ifade edildi. Teröristin güzergah boyunca konuştuğu herkesin ifadesine başvurulduğu kaydedildi.
Bu haber toplam 2834 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri