Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DHKP-C'nin İstanbul sorumlusu yakalandı!

10.10.2015 10:06
Eskiden DHKP-C'nin 4 kişilik merkez komitesinde yer alan ve örgütün İstanbul sorumlusu olduğu iddia edilen o isim yakalandı.

Bir dönem DHKP-C'nin 4 kişilik merkez komitesinde yer alan İstanbul alan sorumlusu S.M büyük bir eylem hazırlığındayken yakalandı.

İstanbul'daki kanlı eylemleri planladığı ve organize ettiği öne sürülen İstanbul alan sorumlusu S.M'nin yine ses getirecek büyük bir eylem planladığı yönünde bilgi alındı. İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri hassas bir çalışma yürüttü.

Sürekli adres değiştiren ve örgüt üyeleriyle kuryeler aracılığıyla haberleşen S.M'nin izi bulundu. İstanbul'da gizlendiği hücre evi belirlendi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü operasyon timleri, sabaha karşı 03.00 sıralarında operasyon düzenledi. S.M gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen S.M, sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. S.M'nin emniyetteki sorgusunun ardından savcılığa sevk edileceği belirtildi.

DHKP-C'NİN KİLİT İSMİ

DHKP-C, Dursun Karataş'ın 2008 yılında kanserden ölümünün ardından 4 kişilik bir merkez komite tarafından yönetilmeye başlandı. S.M bu komite içinde yer aldı. Yakın dönemde cezaevinden çıktı. Cezaevinden çıktıktan sonra İstanbul alan sorumlusu olarak görev yapmaya başladı. İstanbul'daki kanlı eylemleri planladığı öne sürüldü. S.M'nin ses getirecek büyük bir eylem planı içinde olduğu iddia edildi.

Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri