Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DHKP-C'nin Lavrion kampı kapatıldı

09.03.2013 12:39
Lavrion kampı kapatıldı, DHKP-C Selanik’teki 5 katlı bir apartmana taşındı!

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, YunanistanBaşbakanı Samaras ile yaptığı görüşmede Yunanistan’daki terör örgütü kamplarını gündeme getirmiş ve kapatmasını istemişti.Star'da yer alan habere göre Yunanistan görüşmenin ardından ilk adımı attı ve Lavrion’daki DHPK-C kampını kapattı. Yunanistan’ın Lavrion'un yanı sıra Oropo Dilesi bölgesindeki örgüt kampını da kapattığı bildirildi. Son olarak ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne saldıran canlı bomba Ecevit Şanlı gibi pek çok intihar bombacısı ve polis katilinin Lavrion’daki kamplarda eğitildiği tespit edilmişti.
 
Lavrion’daki kampın kapatılmasının ardındanDHKP-C terör örgütünün Selanik’te bulunan 5 katlı bir apartmana taşındığı ve buradan yönetilmeye başlandığı belirtildi. Öte yandan örgütün Suriye kamplarını da kapattığı öğrenildi.
 
Bununla birlikte Türkiye geçtiğimiz günlerde Ankara’ya gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel’e ülkesinde barınan örgüt üyelerinin iadesi için bir liste vermişti. Türkiye, PKK, DHKP-C, MKP, MLKP gibi örgütlerin liderlerinin de aralarında bulunduğu 170 teröristin iadesini istemişti. Terör uzmanları listede ismi olan yöneticilerin iade edilmesi durumunda sol terörün bitme noktasına geleceğini söylüyor.
Bu haber toplam 3720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri