Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Havuz tartışmasına son nokta!

30.07.2012 19:47
Süper Lig maçlarının yayıncı kuruluşu olan Digiturk, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın başlattığı havuz tartışmasına dahil oldu.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Divan Kurulu'nda başlattığı havuz tartışmalarına Galatasaray ve Trabzonspor'dan sonra yayıncı kuruluş Digiturk de dahil oldu.

Süper Lig maçlarının yayın hakkını elinde bulunduran Digiturk, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Son günlerdeki havuz tartışmalarına yönelik TFF’nin 30 Temmuz günü yaptığı açıklamada “Mevzuat gereği, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki tüm futbol müsabakalarının televizyon, radyo, internet ve her türlü teknik cihaz ve benzeri araçlarla yayınlanması, iletilmesi, yayınların düzenlenmesi ve programlanması Türkiye Futbol Federasyonu'nun uhdesindedir.” ifadesine yer verilmiştir.

Aynı açıklamada ayrıca “ Türkiye Futbol Federasyonu, bu yetkisinin yüklediği görevi yerine getirmeyi kararlılıkla sürdürecektir. Yönetimimizin futbola ve merkezi yayın sistemi dahil tüm yasal unsurlarına sonuna kadar sahip çıkacağından kimse şüphe duymamalıdır.” denilmektedir.

5894 sayılı TFF kanunun 13. Maddesine göre kulüplerin yayın hakları; yayınların düzenlenmesi ve pazarlanması ve hatta elde edilen gelirin yetkili organlarca kulüplere dağıtılması TFF’ye aittir. Spor Toto Süper Lig yayın hakları yapılan ihale ile Digiturk’e devredilmiştir.

Türk futbolunun finansmanının en büyük unsuru olan değerli abonelerimize açıklamak isteriz ki; son 11 yıldır olduğu gibi Spor Toto Süper Lig’inde yer alan 18 takımın maçlarının tamamı Lig TV ekranlarından naklen yayınlanmaya devam edecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Digiturk

Bu haber toplam 2022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri