Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dikmen saldırganlarını arıyor!

15.03.2013 12:33
Ankara’da Dikmen Vadisi'nde dün çıkan olaylarda 7 kişinin silahla yaralandığı ortaya çıktı. Polis ekipleri zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.
Dikmen Vadisi 'nde kentsel dönüşüm kapsamında gecekonduların yıkım ihalesini alan firma görevlileri ile vadi sakinleri arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Dikmen’de Cihan Haber Ajansı kameramanı Bilal Oflaz ve bir polis memurunun yaralandığı olayın zanlıları, fotoğraf karelerine yansıdı. Emniyet, zanlıların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.
 
Ankara Dikmen Vadisi Son Etap Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında taşeron bir şirket tarafından yıkılmak istenen gecekondu sakinleri ile firma yetkilileri arasında dün öğle saatlerinde taşlı sopalı kavganın ardından silahlı çatışma çıkmıştı. İki tarafında silah kullandığı olaylarda Cihan Haber Ajansı Kameramanı Bilal Oflaz’ın ve polis memuru Uğur Eroğlu’nun yanısıra mahalleli ve firma görevlilerinden 7 kişinin silahla yaralandığı öğrenildi. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 6’sının pompalı tüfek ile 1’inin de tabanca ile yaralandığı belirtilirken, olaylar sırasında tarafların 3 adet tüfek ve 1 adet tabanca kullandığı tespit edildi. Yaralıların hangi tarafın silahlarından çıkan kurşunlarla yaralandığının araştırıldığı ve polis ekiplerinin olaylara karışanları yakalamak için çalışma başlattığı belirtildi. 
 
Öte yandna Dikmen Vadisi'ndeki olaylarda gecekondu sakinleri ile yıkım ekipleri arasındaki yaşanan silahlı çatışmada arada kalan Cihan Haber Ajansı (Cihan) kameramanı Bilal Oflaz’ın tedavisi sürüyor. Çenesine pompalı tüfekle atılan saçma isabet eden Oflaz, önce Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı, ardından Hacettepe Hastanesi'ne getirildi. Oflaz’ın yapılacak tetkiklerin ardından ameliyata alınacağı kaydedildi. 
Bu haber toplam 2730 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri