Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dilenci kılığına giren muhabir, paraya para demedi!

01.12.2012 00:46
Samanyolu Haber muhabiri dilenci kılığına girdi, 1.5 saatte tam 130 TL topladı

Sakat numarası yapıp zabıtayı görünce koşmaya başlayanlar, görme engelliymiş gibi hareket edip gerçek anlaşılınca köşe bucak kaçanlar... Bunlar en sık rastlanan olaylarından bazıları olarak dikkat çekiyor. Hepsi de vatandaşımızın merhametinden istifade edip insanları aldatıyorlar. En çok başvurdukları yöntem dilenci rolü yapmak.

"İhtiyaç sahibine yardım ederken çok dikkatli olmak gerektiği" haber ekibimizin yaptığı çekimle bir kere daha gözler önüne serildi. Pek çok insan sadece sözlü beyana inanıyor.

Dilenci rolüne bürünmek çok da zor olmadı. Muhabirimiz Yakup Sağlam bir nevi kostüme girdikten sonra Eyüp Sultan Camii önünde mendil açtı. Vatandaşlar hiç sorgulamadan mendili parayla doldurdular. Kimi bir lira kimi 5 lira bıraktı.Ekibimiz Cuma namazı öncesi ve sonrasında Camii önünde yaklaşık bir buçuk saat kaldı. Uzaktaki kameramız olup biteni görüntüledi. 1,5 saatte toplanan para tam 130 lira idi.

Muhtaç insanlara yardım etmek onlara el uzatmak insanlık vazifemiz. Ancak el uzattığımız kişilere dikkat etmekte fayda var.

Haber ekibimiz toplanan parayı hemen orada bulunan Diyanet Vakfı şubesine verdi...

HABERİN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SAMANYOLU HABER  

Bu haber toplam 5362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri