Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dilipak: Rusya ya parçalanacak ya da parçalayacak!

09.12.2015 00:34
Ataşehir’de Ensar ve Aimed’e konuşan Gazetemiz Yazarı Abdurrahman Dilipak, Rusya’ya dikkat çekerek, "Ya parçalanacak, ya parçalayacak" dedi.

Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi ve AİMED (Ataşehir İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği) her ay ortak düzenledikleri programa bir yenisini daha ekledi.

Gece Hafız Mükremin Bayır Hocanın mükemmel Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükail Bektaş ve Aimed Başkanı İsmail Levent’in selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Ensar Vakfı Ataşehir Şubesi ve AİMED Ataşehir’lilerle; fikir erbabı, akil insan ve duayen Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak’la, kutlu yol uğruna, sevgiliye teslimiyet adına, şanı şöhreti parayı elinin tersiyle itip Resul’e ve Allah’a koşup sırat-ı Mustakim’i seçen Yaşar Alptekin’i buluşturdu.

Bu güzel gecede Abdurrahman Dilipak, geceye katılan Ensar ve Aimed gönüllülerine "Yaşadığımız Zamana Şahitlik, Sorumluluklarımız. Türkiye Bölgede ve Dünya’da Nereye?" konulu konferansla seslendi. Dilipak, Rusya’ya dikkati çekerek ‘Ya parçalanacak Ya parçalayacak; siyasiler ve bireyler bu senaryolara kendilerini hazırlayarak şimdiden önlemlerini almalılar" dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

Siz gerçekten Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, canlarınızla sevdiklerinizle cihat etmeye hazır mısınız? Yoksa çocuklarınız manken kız gibi mi? Ya da reklam afişlerindeki çocuklara mı benziyor oğullarımız ve kızlarımız. Kendimizi hesaba çekmemizin vakti geldi de geçiyor.

Ayrıcı bu anlam yüklü geceye ayrı bir renk katan Yaşar Alptekin de namaza dikkat çekerek, "Cuma günlerinde cemaatin camiden çıkışını ‘batan gemiden kaçan insanlara’ benzetiyorum. İnsanları anlayamıyorum. En önce çıkan en fazla 5 dakika önce çıkar. O kadar sürede ne holding kurulur nede ülkeler fetih edilir" dedi.

Geceye Ataşehir ilçe müftüsü Şakir Pinal ile AK Parti Ataşehir ilçe Başkan yardımcısı Osman Korkmaz, Ak Parti Ataşehir ilçe yönetim kurulu üyeleri ve AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Yasin Görgülü katıldı.

Gecenin anlam ve önemine binaen Abdurrahman Dilipak’a, Ensar Ataşehir Başkanı Mukail Bektaş;  Yaşar Alptekin’e Aimed Başkanı İsmail Levent, Hafız Mükremin Bayır’a da Ataşehir İlçe Müftüsü Şakir Pinal birer hediye takdim ettiler.

Kaynak: www.yeniakit.com.tr

Bu haber toplam 2780 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri