Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dilipak'tan kredi kartıyla kişilik tespiti

26.05.2014 11:09
Yazar Abdurrahman Dilipak, kredi kartı kullanımından insanların yaşam biçimlerinin ortaya çıktığını belirterek, "Örneğin kırmızı otomobil kullanan kadınlar CHP'ye oy veriyor" dedi.

Dilipak, Dost-Yar Cemiyeti'nin davetlisi olarak geldiği Adana'da Seyhan Sami Kayahan Eğitim Tesisleri'nde konferans verdi. Dilipak konferansta teknolojinin insan yaşamına yaptığı etkileri anlattı.

"KIRMIZI RENK OTOMOBİL ALAN KADINLAR CHP'Lİ"

Kullandığınız kredi kartlarının sizin neler satın aldığınızı, nerelerden alışveriş yaptığınızı, hangi markaları kullandığınızı bilebildiğini ifade etti.

"Ne önemi var ne alıyorsam alıyorum, öğrenip de ne olacak demeyin. Bakın size bir örnek vereyim. Mesela kırmızı renk otomobil alan kadınlar genellikle üniversiteli kadınlardır. Kırmızı renk otomobil alan kadınlar sert sigara kullanıyorlar, içki kullanıyorlar. Bu kadınlar evlenemiyorlar, ya da evliliklerini sürdüremiyorlar. Bu kadınlar kavgacı çok kaza yapıyorlar ve CHP'ye oy veriyorlar. Bunu sigortacılara sorarsanız bu ilginç asimetrik sorgulamadır” 

Sosyalmetrik denilen sistemden bahseden Dilipak devamında ilginç çıkarımlarda bulundu;

"SİZİN ÜZERİNİZDE SENARYO YAZABİLİRİM"

“Siz kendinizin ne olduğunu bilemezsiniz ama ben sizin ne olduğunuzu bilebilirim. Bazı hiç alakası olmayan bilgilerinizden yola çıkarak, futbol takımı tercihiniz, ayakkabı markanızdan, hangi günler nerelere gittiğinizden yola çıkarak ben sizin kişiliğinizi, zaaflarınızı, risklerinizi bilebilirim. Ve sizin üzerine senaryo yazabilirim.

"BAKIN BASİT BİR KREDİ KARTI HAYATINIZI NASIL ETKİLİYOR"

Sizin sadece tükürük, kanınızı, idrar ya da dışkınızı hatta saçınızı alsam, sizin genetik formülünüzü çıkartıp buraya gelen herkese limonata ikram edebilirim. Ve hiç kimseye hiçbir zarar vermez. Ama benim verdiğim limonata ile ölebilirsiniz. Çünkü adrese teslim genetik forma uygun zehir de değil, sizin sağlık riskinizi tetikleyen bir madde katıyorsunuz. Klasik yöntemle zehir olduğunu da bulamazsınız, zehir de değil çünkü. Bakın basit bir kredi kartı işlemi sizin hayatınızı nasıl etkiliyor."

Kaynak:
Bu haber toplam 1382 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri