Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dinçer'den 'din sorusu' açıklaması

19.12.2012 14:52
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer: Tartışmalar eksik bilgiden kaynaklanıyor. Daha önce 2-3 soru soruluyordu, şimdi 4-5 soru sorulacak.

 

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, üniversite giriş sınavlarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden en fazla 4 veya 5 soru sorulacağını söyledi.

 
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 'Okullar Hayat Olsun Projesi' değerlendirme toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Dinçer, üniversite giriş sınavlarında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden de soru gelmesiyle ilgili şunları söyledi:
 
"Toplumun farklı kesimlerinin bilmesi gerekmeyen konuları öğrenmeye zorlayan bir tavır olamaz. Bu konuda yapılan tartışmanın bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Önceden felsefe altında sorular geliyordu. Soru sayısı da fazla olmayacak, 4 veya 5 soru sorulacak.
 
Hatırlatılması gereken konu şu; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi anayasal olarak belirlenmiş zorunlu derslerimiz arasındadır. Sadece azınlık okullarında bu dersler verilmez. Azınlık okullarında verilmeyen dersler sözkonusu olduğunda bu kez alternatif sorular sorulur. Dolayısıyla ben endişe edilecek bir husus olduğunu düşünmüyorum."
 

Bu haber toplam 13554 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri