Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Dindarlık kimsenin babasının malı değil”

09 Şubat 2009 / 12:28
Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP’nin Kur’ân kursu açılımı konusunda, “Bu memlekette dindarlık ve Müslümanlık hiç kimsenin ve siyasî partinin babasının malı değildir” dedi.
Kurtulmuş: Dindarlık kimsenin babasının malı değil


Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Kur’ân kursları konusundaki açılımı için CHP’yi tebrik ettiklerini ifade ederek, “Bu memlekette dindarlık ve Müslümanlık hiç kimsenin ve siyasî partinin babasının malı değildir’’ dedi.

Kurtulmuş, partisinin Eskişehir teşkilâtınca düzenlenen ‘’Saadet Türkiye Buluşmaları’’ etkinliğindeki konuşmasında, global ekonomik krizin Türkiye’yi henüz etkilemediğini, yaşanan olumsuzlukların ülkenin yapısal problemlerinden kaynaklandığını öne sürdü. 2000 yılının başından itibaren uygulanmaya başlanan 17. IMF protokolünün ülkedeki bu krizin kaynağı olduğunu savunan Kurtulmuş, hükümete seslenerek, ‘’IMF’nin mahkûmiyetine boyun eğmeyin’’ dedi.

Kurtulmuş, CHP’nin çarşaftan sonra Kur’ân kursu açılımı bulunduğunu hatırlatarak, ‘’Nasıl çarşaflı kardeşlerimize CHP rozet taktığında bu partiyi takdir ettiysek, Kur’ân kursları konusundaki açılımı için de CHP’yi tebrik ediyoruz. Bu memlekette dindarlık ve Müslümanlık hiç kimsenin ve siyasî partinin babasının malı değildir’’ dedi.

‘’Bu memleketin 75 milyonu Müslümandır. Sonuna kadar Müslümanlık değerlerine saygı göstermek, bunları önemsemek zorundayız’’ diyen Numan Kurtulmuş, şöyle devam etti:

‘’Ama CHP ve AK Parti Genel Başkanlarına hatırlatmak istiyorum. Şu anda önümüzde 15 yaşın altındaki çocukların Kur’ân öğrenmesini engelleyen bir yasa var. CHP, eğer bu konuda samimiyse hemen Meclis’e gitsin ve bu maddenin kaldırılması için yasa tekliflerini versin. Başbakan da (Kur’ân kursları ve Camiler açık) diyor. Ancak, Diyanet İşleri Başkanlığı da (1452 Kur’ân kursu kapalıdır. Türkiye’de Kur'ân kursu eğitmeni açığı vardır) diyor. Kapalı olan Kur’ân kursları açılmalı, eğitmen kadrosu açığının giderilmesi için de Diyanet İşleri Başkanlığına kadro tahsis edilmelidir.’’
Bu haber toplam 1296 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri