Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dinleme skandalına hükümetten ilk açıklama

24.02.2014 11:48
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 7 bin kişinin dinlendiği iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Paralel yapının aralarında siyasetçiler, akademisyenler, bürokratlar ve gazetecilerin de bulunduğu 7 bin kişinin dinlendiğine ilişkin iddialar gündeme bomba gibi düştü.

Hükümet kanadından dinleme skandalına ilk yorum Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan geldi.

Star ve Yeni Şafak gazetelerinde manşet olan 7 bin kişilik dinleme listesinde adı geçen Enerji Bakanı Taner Yıldız,  "2,5 yıldan beri resmi, 5 yıldan beri de gayriresmi dinlendiğimi tahmin eden ve öngören birisiyim" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz ve kurul üyelerini kabul etti. Yıldız, burada gazetecilere yaptığı açıklamada yasadışı dinlemeiddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

'İSMİNİ YENİ DUYDUĞUM BİR ÖRGÜT'

İşe başlarken bakanlıkta arkadaşlarımla bir karar aldık. Her şart altında şeffaf olacağız. Sorsalardı cevap verirdik. İsmini yeni duyduğum bir örgütten bahsediyoruz. 'Selam' örgütündeki arkadaşlar kimler bu örgütün hedefi neymiş? Bu kadar gayrı ciddi bir iş olmaz.

Maksat hangi ülkelerle bizim hangi ilişkileri geliştirdiğimiz öğrenmekse ben bunu Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılmış bir hakaret olarak algılarım. Biz buna müsaade edemeyiz. Sonra soruyorlar, Başbakan neden bu kadar sert?’ diye.

Başbakan bunlara kayıtsız mı kalsın?

Biz bir üniversitedeki bir konferansta İP yetkilisine kürsüde söz verecek kadar özgüven içinde bulunuyoruz. Bu sadece Ak Parti’nin problemi olmaktan çıkmıştır. Bu bekaa ile alakalı bir konudur.

“BUNA KARGALAR BİLE GÜLER”

Siz Selam örgütüne üye olma gerekçesiyle dinleme yapıyorsunuz. Buna kargalar bile güler.
Biz kendi paramızı yönetmiyoruz. Kamunun parasını yönetiyoruz. O yüzden şeffaflığı kıllanacağız.

“PARALEL YAPIDAKİ BİRİ DEĞİLİM”

Ben paralel yapının içinde birisi değilim. Biz bu ülkede insanımızı vatandaşımıza sanayicimize doğalgaza sektörüne hizmet den legal bir kuruluşuz. Türkiye Cumhuriyeti hükümeti legal bir yapıdır. Kimse onu paralel yapı yerine koyamaz.

internethaber

Bu haber toplam 1546 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri