Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Direnişin kalesi Halep

10.01.2013 12:49
Halep Kadısı Ahmet Feyaz, kentin kontrolünün yüzde 70’inin direnişçilerin elinde olduğunu açıkladı. Feyaz, “Ümmet bilinci temel meselelerimizi çözecek tek esastır.

Halep Kadısı Ahmet Feyaz, kentin kontrolünün yüzde 70’inin direnişçilerin elinde olduğunu açıkladı. Feyaz, “Ümmet bilinci temel meselelerimizi çözecek tek esastır.  

ASLAN DEĞİRMENCİ / ANKARA

Halep Kadısı Ahmet Feyaz, kentin kontrolünün yüzde 70’inin direnişçilerin elinde olduğunu açıkladı. Milat’a konuşan Feyaz, Müslümanlara da önemli mesajlar verdi.

Direnişin Allah yolunda, zalimlere karşı yapıldığını vurgulayan Feyaz, “Ümmet bilinci temel meselelerimizi çözecek tek esastır. Bugün Esed’in tam donanımlı ölüm makinelerine karşı, Mücahidler bir öğün yemek ve derme çatma silahlar ile direniyor. Onların en büyük yardımcısı Allah. İnşallah da zafer yakındır” dedi.

Mali Cihat talebi

Feyaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Sizler de bu kardeşlerinize Cihat’ın temel şartlarından olan mallarınız ile destek verin. Mali cihat olmadan cihat’ın şartları zorlaşır. Onların sizden beklediği ekmek ve dinlenirken sarılacakları bir battaniye. Şu ayeti unutmayın: “Diğer iyiliklere karşılık Allah, bire on vaat ettiği halde kendi malını sarf ederek cihat edenlere en az bire yedi yüz ecir vaad buyurmuştur.” Hürriyet için yola çıkanlara yardım etmek her Müslüman’ın boynunun borcudur.”

Adalet için yola çıktık

Direnişin tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Halep Kadısı Ahmet Feyaz, “Türkiye bilsin ki kardeşleri zalimlere korku salıyor. Menfaat çekişmesi ile masumları katleden, inanlara zulmedenlere karşı göğsünü siper ediyor. Şuanda Osmanlı’nın en önem verdiği kenti Mücahitler savunuyor. Her şehidimiz direnişi daha şanlı yapıyor. Adalet için yola çıkanların mücadelesi hergeçen gün büyüyor. Şuan Rabbimizin izniyle Halep’in yüzde 70’inin kontrolü Mücahitlerin elinde. Kentin dört bir yanını korumak için karakollar yapıyoruz” diye konuştu.

UNESCO nerede?

Esed güçlerinin Halep’te sadece insanları öldürmediğini Osmanlı mirası tarihi mekanları da yok ettiğini ifade eden Feyaz, “Batı hem insan ölümlerine hem de tarihi eserlerin yok edilmesine kör. İslam ülkeleri kültür başkenti seçilen Halep’in camileri, kaleleri yerle bir ediliyor, UNESCO buna seyirci kalıyor. Sistematik bir şekilde yok etme operasyonuna seyirci kalan Batı, tarihin yerle bir edilmesini izliyor” dedi.

Buna yürek dayanmaz

Her güne bir acı ile başladıklarını vurgulayan Feyaz, “Sabah bombalanan bir eve girdik. Yerde anne baba şehit olmuş, uzanmış yatıyor. Yan odaya giriyoruz 6 çocuk. Donup kalmışlar. Ağlamaya dermanları bile kalmamış. Gizlenmişler bir köşeye. Elektrik, su ve aş yok, en acısı da ana-babaları yerde şehit. Bu çocukların halini düşünerek, hareket edelim. Ve tabi Esed’in zalimliğini anlayarak, yalan bilgilere aldanmayalım” şeklinde konuştu. m

MİLATGAZETESİ.COM

Bu haber toplam 3236 defa okunmuştur
aslan degirmenci.
hasan
kocum sen cokmu bliyorsun.bu ...... teroristler. simdi suriyede evleri isyerlerini.yagma ediyorlar. yani hirsizlar ordusu.demektir bu.cok muslumansan git oradaki insanlarla konus!!??youtube,ta izletti arab arkadaslar.serefsiz sunni terorist biri luabali birsekilde.konusuyor.istanbula kadar alacagiz diyoe bu ....... musluman sizin gibilerde bunlari besliyorsunuz.yani turkiyeyide karistiracaklarini ima ediyr.bu serefsiz muslumanlar, ha bde sunu soyleyeyim arab muslumanligi haindir.bunu tarih dahi yaziyor.
10 Ocak 2013 Perşembe 19:05
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri