Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diriliş Ertuğrul dizisi dünya listesinde ilk 10'a girdi

16.01.2015 09:41
Thewit.com internet sitesi dünya çapında en çok konuşulan 10 televizyon programını açıkladı.

Dünya çapında televizyon ve programların sosyal medya analizini yapan Thewit.com sitesinin tüm dünyada en çok konuşulan 10 televizyon programının yer aldığı 'Social Wit List' 2014 Aralık ayı raporuna göre TRT ekranlarında yayınlanan 'Diriliş: Ertuğrul' dizisi 9. sırada yer aldı.

 

7 Amerikan yapımının yer aldığı listede ilk üç yapım 'Peter Pan Live!', 'One Direction: The TV Special' ve '#1D4U - Concerto One Direction Roma' oldu.7 'Diriliş: Ertuğrul' dizisi ise sosyal medyada '#Brilliant (muhteşem) #ActionPacked (aksiyon dolu) #TurkishGameofThrones (Türk Game of Thrones)' hashtagleriyle konuşuldu.

 

Tekden Film’in yapımcılığında TRT'de yayınlanan dizinin yurt dışı dağıtım ve satışı ise ITV Inter Medya tarafından gerçekleştiriliyor.

 

60 ÜLKEYE SATILACAK

 

ITV Inter Medya'nın CEO'su Can Okan, 'Diriliş: Ertuğrul'un sezon sonunda ortalama 60 ülkeye satışını öngördüklerini belirtti.

 

'Diriliş: Ertuğrul'un başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner yer alıyor.

 

Diriliş "Ertuğrul" Dizisi'nde Ertuğrul Bey'i Engin Altan Düzyatan canlandırırken, Esra Bilgiç de Halime Hatun rolüyle ona eşlik ediyor. Dizide ayrıca Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi güçlü isimler yer alıyor.

Bu haber toplam 2942 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri