Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dışişleri Bakanlığı: Molla'nın İdamını Şiddetle Kınıyoruz

13.12.2013 09:53
Dışişleri Bakanlığı, Bangladeş'teki Cemaati Islami liderlerinden Abdul Kadir Molla'nın idam edilmesini şiddetle kınadıklarını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"İNFAZI ŞİDDETLE KINIYORUZ"

"Cemaati Islami liderlerinden Abdul Kadir Molla hakkında verilen idam cezası kararının, Sayın Başbakanımız dahil uluslararası alanda dile getirilen endişe ve telkinlere karşın infaz edilmesi büyük bir üzüntü ve infial yaratmıştır. Bu infazı şiddetle kınıyor ve merhuma Allah'tan rahmet diliyoruz."

"GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNULDU"

"Türkiye bu üzücü sonucun ortaya çıkmaması için Sayın CumhurbaşkanımızınBangladeş Cumhurbaşkanı ve Başbakanına 2012 Aralık ayında gönderdikleri mektuplar da dahil, hem ikili temelde hem de uluslararası toplum nezdinde her türlü gayreti göstermiş ve her düzeyde gerekli girişimlerde bulunmuştur."

"GERGİNLİĞİN TIRMANMASINDAN ENDİŞELİYİZ"

"Türkiye, geçmişin yaralarının bu yöntemlerle sarılamayacağı ve toplumsal uzlaşının bu yolla sağlanamayacağı görüşündedir. Cezanın infazının ve bu zihniyetle hareket edilmeye devam edilmesinin Bangladeş'te gerginliğin daha da tırmanmasına yol açmasından endişe etmekteyiz."

"Türkiye, her zaman yanında durmaya devam edeceği dost ve kardeş Bangladeşhalkının bu kritik süreçlerden toplumsal barış içinde çıkmasını samimiyetle temenni etmektedir."

HABERLER.COM

Bu haber toplam 1472 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri