Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DIŞİŞLERİ'NDEN İRAN'IN İDDİALARINA YALANLAMA

26.10.2012 12:51
Dışişleri Bakanlığı, İran'ın Ahmet Davutoğlu hakkındaki iddialarını açık bir şekilde yalanladı. İşte Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan o açıklama.

Dışişleri Bakanlığı, Bakan Ahmet Davutoğlu'nun Yemen ziyareti sırasında Özgür Suriye Ordusu için bu ülkeden üs ve silah temini talep ettiği yönündeki iddiaları yalanladı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun Yemen ziyaretine ilişkin İran Fars Haber Ajansı'nda yer alan haberle ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

Ünal, Davutoğlu'nun 20-21 Ekim'de gerçekleştirdiği Yemen ziyaretinin, tamamen bu ülkeyle ikili ilişkilerin geliştirilmesine ve ulusal diyalog süreci çerçevesinde Yemen halkının bütün kesimlerini temsil eden siyasi liderlerle ayrım gözetmeksizin yapılan temaslara ayrıldığını söyledi.

''Yemen'deki demokratik siyasi geçiş sürecine desteğimizin ifade edilmesine imkan vermiş olan bu ziyarette başka herhangi bir amaç söz konusu olmamıştır'' diyen Ünal, Fars Haber Ajansı'nda yer alan haberin kesinlikle gerçek dışı olduğunu kaydetti.

Ünal, şunları belirtti:

''Evvelce de yaptığı yayınlarda yönlendirici eğilimleri görülen yabancı bir haber ajansında, söz konusu ziyaret sırasında Suriye bağlamında tarafımızdan başka taleplerde bulunulduğu ileri sürülmüştür. Söz konusu haber kesinlikle gerçek dışıdır. Habercilik dışındaki bu tür yayıncılık anlayışını şiddetle kınıyoruz. Kamuoylarını yönlendirme amacı taşıyan bu gibi haberlerin değerlendirilmesinde bölge ve uluslararası kamuoyunu dikkatli olmaya davet ediyoruz.'' 

Bu haber toplam 1640 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri