Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dışişleri'nden Mısır'daki Katliama Sert Tepki

28.07.2013 03:45
"Vicdanların kabul edeceği bir durum değil. Öngörülemez sonuçlar doğurur."

Dışişleri Bakanlığı, Mısır'da darbecilerin yaptığı katliama sert tepki gösterdi. "Demokrasiye sahip çıkanlara ateş açılması insanlık vicdanının kabul edeceği bir durum değil" denilen açıklamada, yaşanan olayların tüm Mısır halkı için öngörülemez sonuçlar doğuracağı uyarısında bulunuldu.

Mısır'da darbecilerin katliamına Dışişleri Bakanlığı tepki gösterdi.

Yapılan yazılı açıklamada, "Kendi iradesine ve demokrasiye sahip çıkan göstericilerin üzerine ateş açılması insanlık vicdanının kabul edebileceği bir durum değildir" dendi.

Dışişleri Bakanılğı, göstericilere de provokasyonlara kapılmamaları ve barışçıl yöntemlerden ayrılmamaları çağrısını yaptı.

Açıklamada, "Son olaylar, Mısır'da halkın iradesine saygı gösterilmesinin, barışçıl gösterilere imkan tanınmasının ne kadar önemli olduğunu açıkça ortaya koymuştur. Sivil gösterilere karşı takınılacak yanlış tavırlar, demokrasiye geçiş sürecine fayda sağlamayacak; tüm Mısır halkı için öngörülemez sonuçlar doğuracaktır" ifadeleri kullanıldı.

Demokratik yönetime bir an önce geçilmesinin önemine vurgu yapılan açıklamada, Türkiye'nin her zaman Mısır halkının yanında olacağı ve demokrasiye geçiş sürecinde mümkün olan her türlü desteğin verileceği belirtildi.

AJANSLAR

Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri