Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DİSK'den Kılıçdaroğlu propagandası

06.03.2009 14:37
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), vatandaşlara çağrı yaparak, 29 Mart yerel seçimlerinde İstanbul'da Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Murat Karayalçın, İzmir'de Aziz Kocaoğlu ve Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen'e oy istedi.
Yazılı açıklama yapan DİSK, 29 Mart'ta yapılacak seçimin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti. "Bu yerel seçimler, sadece belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri seçiminden öte, Türkiye'nin kaderini etkileyecek sonuçlar doğurabilecek niteliktedir." denilen açıklamada, "AKP, yerel seçimleri iktidarının devamını sağlamak ve planladığı işleri yapmak açısından çok ciddiye almakta ve farklı değerlendirmektedir. AKP, yerel seçim sürecinde, halkın özgür iradesini kırmaya ve her tür olanağı kullanarak seçmenleri kendi lehine etkilemeye çalışmaktadır." iddiasında bulunuldu.

DİSK'in açıklamasında şu görüşlere yer verildi; "Bu çerçevede bütün iller, ilçeler ve beldelerde emekten ve demokrasiden yana, sosyal adalete, sendikal hak ve özgürlüklere, toplumsal kazanımlara, eşitliğe, barışa ve özgürlüğe değer veren adaylar desteklenmelidir. İstanbul'da Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da Murat Karayalçın, İzmir'de Aziz Kocaoğlu ve Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen'e oy verilmelidir. Diğer iller, ilçeler ve beldelerde, yerel örgütlerimizin kendi değerlendirmeleri sonucu, halkın sevgisini kazanmış, toplumsal desteği yüksek, seçimi kazanmaya en yakın emek dostu sosyal demokrat ve sol adaylara oy verilmelidir. Yerel seçim sürecinde, özelleştirmeci, örgütlenme özgürlüğünü çiğneyen, ranta, yolsuzluğa ve partizanlığa dayalı uygulamaları sürdüren ve savunan, muhtaç vatandaşlara eşit ve adil sosyal yardımlar götürmek ve herkesi belediye hizmetlerinden eşit yararlandırmak yerine, sadaka toplumu yaratmaya çalışan adaylar teşhir edilmeli, bunlara oy verilmemelidir."
Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri