Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyanet'ten kızlı erkekli ev açıklaması

12.11.2013 11:58
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, "İslam hukukuna göre kişinin mesken hakkı vardır ve dokunulmazdır." dedi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öğrenci evlerinin denetimi konusunda yaptığı açıklamaya Diyanet fetva vermedi.

"MESKEN HAKKI DOKUNULMAZ"

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, İslam hukukuna göre kişinin mesken hakkının olduğunu ve dokunulmazlığının bulunduğunu bildirdi.

VATANDAŞ SORDU, DİYANET YANITLADI

Bir vatandaşın, "İslam hukukuna göre devletin evi denetleme yetkisi var mıdır? "sorusunu cevaplandıran Din İşleri Yüksek Kurulu, "İslam hukukuna göre kişinin mesken hakkı vardır ve dokunulmazdır." diye cevap verdi.

BELİRLİ ŞARTLAR ÇERÇEVESİNDE DEVLET MÜDAHİL OLABİLİR

Açıklamada devletin eve müdahil olabilmesi için bazı şartlar gerektiğini vurgulandı. Açıklamanın devamında "Belirli şartlar çerçevesinde hakkın kötüye kullanımından dolayı devlet müdahil olabilir." denildi.

Din İşleri Yüksek Kurulu, konuyla ilgili Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bastırılan İslam Ansiklopedisinin Hak Maddesi'nin yer aldığı 15. cildine bakılmasını önerdi.

HABERLER.COM

Bu haber toplam 2588 defa okunmuştur
Özgürlük
Mehmet KOÇ
Başbakanın bahsettiği öğrencı olup nikahsız karşı cinslerin aynı evde sürekli ikamet etmesi. Basında ve diyanetce bahsedilenler çok farklı. Konuyu neden saptırıp anlamamazlık ayağına getiriyorlar. Diyanete göre şahısların evlerinde her türlü gayrimeşru fiili uygulama ve ortam hazırlama hakkı var.
13 Kasım 2013 Çarşamba 11:56
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri