Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyanet PKK'yı rahatsız etti

10.10.2012 19:00
Terör örgütünün tek hedefi eğitim kurumları değil, istihbarat raporları eli kanlı örgüt Diyanet`ten de rahatsız olduğunu ortaya koydu.
Geçtiğimiz günlerde Hakkari'de 3 okulu yakan terör örgütü şimdi de Diyarbakır'da Şehitlik Lisesini bastı 2 öğretmen ve 1 öğrenciyi yaraladı.

EĞİTİM POLİTİKASI RAHATSIZ ETTİ
Doğu ve Güneydoğu'da birçok köyde okul çağındaki çocuklar; tarlalarda pamuk ve biber topluyor. Devlet ise tarla tarla gezerek okul çağında olmasına rağmen pamuk tarlalarında çalıştırılan çocukların peşine düştü. Devletin bu adımı en fazla PKK'yı rahatsız etti.

HÜKÜMET ÇOCUKLARIN PEŞİNDE
Hükümet, tarım işçisi aileleri, çocuklarını okula göndermeleri için ikna etmeye çalışırken, PKK okul basmaya devam ediyor. Güvenlik güçlerinin hazırladıkları istihbarat raporlarına göre PKK'nın rahatsızlığı bölgede sürekli yükselen okullaşma oranı olarak belirtiliyor.

ÖRGÜTÜ DİYANET DE RAHATSIZ EDİYOR
Kurumlara sunulan raporlarda geçtiğimiz yıllarda hedef alınan İmamlara da yer veriliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bölgede yapılan açılımlar sonrası örgütün din görevlilerini hedef almaya başladığını vurgulanan raporda, “Diyanet tarafından ortaya koyulan projeler örgüt ve örgüt yandaşları tarafından peşinen reddediliyor. Din görevlilerinin halk ile bütünleşmesi ve bazı yanlışları düzeltmesi için mücadele edecek olmasından rahatsızlık duyuluyor. Mele dönemi ile bu rahatsızlık tırmandırılıyor. Örgüt vatandaşları uyaran bir din görevlisi kadrosu istemiyor” ifadelerine yer veriliyor. 
Bu haber toplam 1620 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri