Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyanet yurt dışına 45 dede gönderdi

22.11.2012 02:00
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yurt dışında yaşayan Alevilerin talepleri doğrultusunda bu yıl 45 Alevi dedenin görevlendirilerek yurt dışına gönderildiğini söyledi.

Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Muharrem ayı iftar programı Ankara'da yapıldı. İftara Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa Başkanı Haşim Kılıç, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, MHP Milletvekili Koray Aydın, SP GİK üyesi Fatih Erbakan, Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş, birçok siyasetçi ve tanınmış isim katıldı. Duaların edilmesinin ardından iftar yemeğine geçildi. Bursa'dan gelen bir ekibin söylediği ilahiler eşliğinde semazen gösterisi yapıldı. Ardından semah ekibi gösteri sundu.

Yeni anayasa çalışmaları kapsamında komisyona birçok rapor sunduğunu belirten dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, "Yeni anayasada Tekke ve Zaviyeler Kanunu kesinlikle kaldırılmalı." dedi.

"DUVARLARI YIKACAĞIZ, YÜZ YÜZE VE BİRBİRİMİZE KONUŞACAĞIZ"

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdan ise kalbi olan herkesin dağlandığı, yüreği olan herkesin incindiği matem ayında bir Muharrem iftarında bir araya geldiklerini belirtti. Bozdağ, "Hz. Hüseyin'in şehit edildiği bir tarihsel olayda Muharrem'in değerini anlam ve önemini bir kez daha hatırlamak durumundayız." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de ön yargıların insanları teslim aldığını belirten Bozdağ, "Sünni inanışa sahip kardeşlerimizin bazı ön yargıları, ön kabulleri var. Bir konu konuşulurken ön yargı duvarı gelip duruyor. Alevi kardeşlerim bazı değerlendirmelerde bulunurken onun gözünün önüne baştan ön yargı  

Bu haber toplam 5140 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri