Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyanet'te paralel torpil incelemesi

16.01.2015 09:39
BİMER'e gelen ihbarı değerlendiren emniyet, Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine sızan Paralel yapılanmayı araştırmaya başladı.

Emniyetin KPSS'de kopya iddialarına yönelik soruşturması sürerken, Diyanet İşleri Başkanlığı'yla ilgili BİMER'den yapılan bir ihbar üzerine yeni bir inceleme başlatıldı. Kurum içinden bir görevlinin yaptığı öğrenilen ihbarda, Diyanet'in geçmişe dönük hac ve umre organizasyonları ve görev alan kişilerin Paralel Örgütlenme tarafından kayırıldığı iddia edildi.

Sabah’ın haberine göre, her yıl rehberlik yapmak üzere görevlendirilen kişilerin, sürekli Paralel Yapı mensuplarından seçildiği öne sürüldü. Kurum içinde yapılan sınavların şaibeli, görevlendirilen kişilerin de yetersiz olmasına rağmen kılıfına uydurularak gönderildiği şeklindeki iddialar üzerine, durum Diyanet'e bildirildi.

Savcılık talimatı üzerine polis, kurumdan iddiaların incelenmesini istedi. Ve iddialara konu olan yıllara ait yapılan sınavlar ve görevlendirilen kişilerin listesini talep etti. iddialarla ilgili inceleme sürdürülüyor.

Bu haber toplam 2118 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri