Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır Cezaevi'nde toplu intihar girişimi

14.10.2012 02:28
Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan 7 tutuklu ve hükümlü zehirlenme belirtileriyle hastaneye kaldırıldı.

12 Eylül askeri darbesinde siyasi mahkumlara uygulanan işkencelerle adını duyuran, ancak son yıllarda adli tutuklu ve mahkumların yer aldığı Diyarbakır E Tipi cezaevinde akşam saatlerinde toplu intihar girişiminde bulunuldu.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nde kalan 7 tutuklunun hastaneye kaldırılmasına ilişkin olarak, olayın intihar girişimi olduğunu bildirdi.

Vali Toprak, Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezavi'nde adi suçluların kaldığı 18 kişilik koğuştan 18-21 yaş arası 6 tutuklunun ağrı kesici, kas gevşetici gibi ilaçlar aldığı, 1 tutuklunun da bileğini kestiği bilgisinin alındığını söyledi.

Bunun üzerine, 4 tutuklunun Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, 3'ünün de Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldığını ifade eden Toprak, şöyle dedi: "İntihar girişiminde bulunan 7 tutukludan 5'i taburcu edildi, 2'sinin tedavisi sürüyor. Tedavileri yapılan tutuklular yeniden cezaevine götürüldü. 2'sinin durumları iyi, tedavileri sürüyor. Öyle anlaşıldı ki; bir kısmı da ilaç aldığı yönünde numara yapmış. Bunlar uyuşturucu, yağma, hırsızlık gibi çeşitli suçlardan tutuklular. 18-21 yaş arası 7 tutuklu, yetişkinlerin kaldığı yere
geçmek için böyle bir yola başvurmuşlar." 

Bu haber toplam 4720 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri