Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır'da 6 Kişiye Ait Kemikler Bulundu

11.01.2012 16:40
Diyarbakır Suriçi semtinde bulunan eski Merkez Kapalı Cezaevi ve Jitem merkezi olarak kullanılan yerde yapılan restorasyon çalışmalarında insan kemikleri bulundu

Cezaevi duvarı yakınlarında yapılan kazılarda 6 kişiye ait olduğu belirtilen kemiklere rastlandı.

Diyarbakır Hz. Süleyman Cami, eski cezaevi ile Jitem’in bir dönem kullandığı Sur bölgesinde yapılan restorasyon çalışmaları sırasında insan kemiklerine rastlanması üzerine durum polise bildirildi. Olay yerine güvenlik çemberine alan polis, Cumhuriyet savcılığına bilgi vererek insanlara ait olduğu belirlenen kemikleri muhafaza etti. Savcılığın emriyle 6 kafatası ile insanlara ait çok sayıda kemik parçası torbalara konuldu.

JİTEM MERKEZİ
Diyarbakır ve çevresinde işlenen faili meçhuller nedeniyle isminden sık sık söz edilen Jitem merkezinin bulunduğu ve halk arasında Saray kapı olarak bilinen bölgede bulunan kemiklerin faili cinayetlerde kaybolan kişilere ait olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.

Yetkililer, bulunan kemik parçalarının ne zamana ait olduğu konusunda bilgi sahibi olmadıklarını, yapılacak olan araştırmanın sonucunda bunun netleşeceğini söylediler.

Bu haber toplam 6006 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri