Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kandil'e hava harekatı

23.09.2011 15:12
Diyarbakır 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığı'ndan kalkan F-16 savaş uçaklarının PKK'nın kuzey Irak'taki barınma merkezi olarak bilinen Kandil'i bombaladığı bildirildi. Uçakların, yapılan keşif uçuşları sırasında belirlenen hedefleri bombaladıktan sonra üstle

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin liderliğinde Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin resmi internet sitesinde yer alan haberde, Diyarbakır'dan kalkan savaş uçaklarının dün gece yarısından sonra Kandil'deki bazı hedefleri bombaladığını duyurdu. Uçakların Sidekan bölgesinde de keşif uçuşları sürdürdüğü bildirildi. Kandil'de bombalanan hedefler arasında örgütün lojistik depolarının bulunduğu öğrenildi. Bombalama sırasında can kayıplarının olup olmadığı bilgisine ulaşılamadı. Bombalamayla ilgili  yetkililer tarafından halen bir açıklama yapılmadı.

Diyarbakır 2'nci Hava Kuvveti Komutanlığı'nda dün gece yarısından sonra yoğun olarak F-16 savaş uçaklarının hareketliliği vardı. Uçaklar bomba yüklü olarak peş peşe havalanarak sınıra doğru hareket etti.

Bu arada, F-16 savaş uçaklarının Kandil'i bombalamasının ardından sınırda konuşlu bulunan askeri birliklerde de hareketlilik gözlendi. Örgüt üyelerinin Türkiye-Irak sınırından olası sızmalarına karşı da güvenlik birimleri uyarıldı.

Bu haber toplam 2188 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri