Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Mayın patladıldı 2 asker şehit

27.07.2012 10:01
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 2 asker şehit oldu.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. Saldırıda 1 astsubay ile 1 er şehit oldu. Bir asker ve bir sivil vatandaş da yaralandı. Saldırıdan bir saat önce de Diyarbakır Karayolu üzerindeki Kayacık beldesi yol ayrımında bir patlama daha meydana geldi. Patlama ölen veya yaralanan olmadı.

Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında, menfeze konulmuş patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu biri astsubay 2 asker şehit oldu, 1 er ve 1 sivil de yaralandı.

Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, sabah saat 06.10 sıralarında askeri bir aracın Lice Tugay Komutanlığı'ndan ilçe merkezine geçişi sırasında teröristler tarafından önceden menfez altına döşenen mayının infilak ettirilmesi sonucu 1 astsubay ve 1 erin şehit olduğunu, 1 er ve 1 sivilin de yaralandığını söyledi.

Yaralıların Diyarbakır'da tedavi altına alındığını ifade eden Toprak, patlamanın ardından bölgede operasyon başlatıldığını bildirdi.

1 SAAT ÖNCE DE PATLAMA OLMUŞTU

Vali Toprak, olaydan 1 saat önce de Lice Diyarbakır Karayolu üzerindeki Kayacık beldesi yol ayrımında bir patlama daha meydana geldiğini, patlamada ölen ya da yaralanan olmadığını belirtti.

Bölgede teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı.


 

Bu haber toplam 2302 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri