Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır Silvan'da terör örgütü operasyonu

18.08.2015 11:37
Sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, jandarma ve polisten oluşan 700 kişilik ekiple operasyon yapıldı.

Valilikçe ilan edilen ve 01.00'den itibaren başlayan sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçede güvenlik güçlerince Tekel, Mescit ve Selahattin mahallelerinde cadde ve sokak aralarına kazılan hendeklerin kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, bazı sokaklara bırakıldığı iddia edilen patlayıcı düzeneklerin temizlenmesi ve hizmeti engellenen Halk Sağlığı Merkezi'nin yeniden güvenli şekilde hizmet vermesini sağlamak amacıyla operasyon yapıldı.

700 KİŞİLİK OPERASYON

Asker ve polisten oluşan 700 personelin katılımıyla gerçekleştirilen müdahaleye PKK'lıteröristler uzun namlulu silahlarla karşılık verdi. Güvenlik güçleriyle çatışanlardan iki terörist yaralandı.

TERÖRİSTLERDEN BİRİ HASTANEDE ÖLDÜ

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan yaralı terörist öldü, diğer yaralı teröristSilvan Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. İlçede gerginlik sürüyor.

Diyarbakır Valiliğince dün ilçede 01.00'den itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ve Silvan'ın da aralarında bulunduğu 4 ilçede 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği belirtilmişti.

Bu haber toplam 2450 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri