Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır'da kaldırım taşları temizlendi

20.12.2015 00:57
Diyarbakır'da tahrip edilen cadde ve sokaklardaki taşları, Karayolları ekipleri topladı.

HDP'li belediyelerin PKK'ya hendek açıp barikat kurmak için yerinden sökerek kullandığı kaldırım taşları, karayolları tarafından oluşturulan bir ekiple sokaklardan toplandı..

Merkez Sur İlçesi'nde hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için sokağa çıkma yasağını kentte protesto etmek için düzenlenen gösterilerde olaylar yaşandı.

KALDIRIM TAŞLARINI SÖKTÜLER

Göstericiler son 4 günde çıkan olaylar sırasında merkez Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar İlçesi'nde kaldırım taşlarını tahrip ederek yollara barikat kurdu. Özellikle Bağlar'da çıkan olaylarda Koşuyolu Semti'nde orta refüjde bulunan elektrik direkleri sökülürken, kaldırımların büyük kısmı tahrip edildi.

KARAYOLLARI KALDIRIM TAŞLARINI TOPLADI

Olaylarda bölgeye dağılan taşları trafiği tehlikeye sokması nedeniyle toplanma kararı alındı. Diyarbakır Valiliği kentin bir çok noktasındaki caddelere dağıtılan taş ve direklerin toplanması için Karayolları Bölge Müdürlüğü'nden bir ekip görevlendirdi. Sabah saatlerinden itibaren karayolları ekipleri kent sokak ve caddelerinde tahrip olan elektrik direkleri ve yola saçılan taşları kepçelerle toplamaya başladı. Karayolları ekipleri yoğun güvenlik önlemleri altında taş ve elektrik direklerini toplama işlemlerini sürdürüyor.

Diyarbakır'da kaldırım taşları temizlendi VİDEOBu haber toplam 1884 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri