Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır'da öldürülen çocuk ekmek almaya gidiyordu

30.08.2015 23:32
PKK'nın yerleştirdiği bombanın infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden 13 yaşındaki Fırat'ın ekmeğe gitmek için evden çıktığı öğrenildi.

Silvan Barajı inşaatı yolu olarak da kullanılan Bağlar Mahallesi Büyük Çeşme Caddesi'nde PKK mensuplarınca önceden yola yerleştirilen patlayıcı infilak ettirildi. Patlayıcının askeri aracın geçişinden kısa bir süre önce patlatılması sonucu ekmek almak için evden çıkan 13 yaşındaki Fırat Simpil hayatını kaybetti.

Olayla ilgili Diyarbakır Valiliği bir açıklama yaptı. Yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"EKMEK ALMAYA GİDİYORDU"

"30.08.2015 Pazar günü sabah saat 10.00 sularında, Diyarbakır Silvan ilçesinde Baraj bölgesinin emniyetini sağlayan jandarmaların Ferudun Mahallesinden ilçeye girdikten sonra, bölücü Terör örgütü mensuplarınca taşların arasına yerleştirilen el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişinden sonra ilçe merkezinde infilak ettirilmesi sonucunda, fırına ekmek almaya gitmekte olduğu öğrenilen 12 yaşında bir çocuk hayatını kaybetmiş, 1 vatandaşımız yaralanmıştır. Olayın faillerinin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatılmıştır."

 
Bu haber toplam 2112 defa okunmuştur
pkk KÜRT düşmanı
silvanlı
PKK nın öldürdüğü insanlara s bakın yüzde sekseni KÜRT tür. Kürt bebekler kürt kadınalr krt çocukalr...Bu nasıl kürtleri savunmak anlmadım
31 Ağustos 2015 Pazartesi 17:42
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri