Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır'da PKK'nın görüntü izleme merkezi çökertildi

23.12.2015 12:43
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bir evin PKK tarafından görüntü izleme merkezi olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Merkez yok edildi.

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyonlar sürüyor. Güvenlik güçleri tarafından Sur'daki sokak ve evlerinin çoğunun kontrol altına alındığı öğrenildi. Kontrol altına alınan bir evin ise PKK'lı teröristler tarafından görüntü izleme merkezi olarak kullanıldığı belirtildi.

Sur'da PKK'nın görüntü izleme sistemi GALERİ

SOKAKLAR KAMERALARLA İZLENİYORDU

Güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alınan PKK'lı teröristlerin barındığı bir evin görüntü izleme merkezi olduğu anlaşıldı. Görüntü izleme merkezinde bazı sokaklara yerleştirilen kameraların izlenmesi için sistem kurulduğu ve bu sistem sayesinde PKK'lı teröristlerin güvenlik güçlerinin hareketlerini izlemeye çalıştıkları öğrenildi.

21 GÜNDÜR TEMİZLİK SÜRÜYOR

21 gündür sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır'ın Sur ilçesinde güvenlik güçlerinin halen sürdürdüğü operasyonlarda sokak ve evlerinin çoğunun kontrol altına alındığı öğrenildi.

SUR OPERASYONUNDAN KARELER

MÜHİMMATLAR ELE GEÇİRİLDİ

Kontrol altına alınan PKK'lı teröristlerin barındığı evlerde yapılan aramalarda duvarların delinerek ateş mazgalları yapılması dikkat çekti. Diğer bir evde yapılan aramalarda ise kullanıma hazır RPG-7 mühimmatı ele geçirildi.

BOMBALAR İMHA EDİLDİ

Güvenlik güçleri diğer taraftan da PKK'lı teröristler tarafından sokaklardaki kilit taşlarının altında döşenen El Yapımı Patlayıcı'ları (EYP) imha etme çalışmalarını sürdürüyor. PKK'lı teröristlerin bazı EYP tuzakladıkları sokakların gözetlenmesini engellemek amacıyla perdeleme yaptıkları fotoğraf karelerine yansıdı.

Bu haber toplam 1934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri