Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır'da polise ateş açıldı

22.07.2015 00:09
Diyarbakır’da ateş yakarak, yol kapatan gruplar, polise pompalı tüfekle ateş açtı.

Diyarbakır’da ateş yakarak, yol kapatan gruplar, polise pompalı tüfekle ateş açtı.

Olayların yer yer devam ettiği kentin çeşitli bölgelerinde zaman zaman silah sesleri yükseliyor. Kentte güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarıldı.

Diyarbakır’da, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı bahane eden provokasyoncular, kentin çeşitli bölgelerinde olay çıkardı. Merkez Bağlar ilçesi Koşuyolu Caddesi'nde çöpleri barikat yaparak, ateş yakan provokasyoncular, yolu trafiğe kapatarak, terör örgütü IŞİD aleyhine slogan attı. Grup, olay yerine gelen zırhlı polis araçlarına da taş ve molotofkokteylleri ile saldırdı. Bunun üzerine gruba biber gazı ile müdahale edildi. Grubun dağılması üzerine yol trafiğe açıldı. İlçenin Emek ve Öğretmenler caddelerinde de benzer olaylar yaşandı.

Merkez Sur ilçesi Melikahmet Paşa Caddesi'nde de bir grup, yolu trafiğe kapattı.Slogan atan grup, olay yerine gelen zırhlı polis araçlarına pompalı tüfekle ateş açtı. Polis, grubu zırhlı araçların içerisinden biber gazı atarak, dağıttı.

Öte yandan, zaman zaman silah seslerinin yükseldiği yerde polis güvenlik tedbirlerini arttırdı. Bazı önemli noktalara zırhlı araçlar konuşlandırıldı. Zırhı olmayan araçlar ise emniyete çekildi. Devriyeler arttırılırken, telsizlerden yapılan anonslarda polise mümkün olduğunca araçlardan inmeme talimatı verildi.

 
Bu haber toplam 1274 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri