Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyarbakır'daki saldırı anının MOBESE görüntüsü

15.01.2016 12:12
Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 1 polisin şehit olduğu 5 kişinin de yaşamını yitirdiği saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

Diyarbakır Çınar Emniyet Müdürlüğü ve lojmanlarının bulunduğu bölgeye gelen araç binaya yaklaşık on metre uzaklıkta patlatılmıştı.

Saldırıda bir polis şehit olmuş ikisi bebek, birisi çocuk 5 kişi hayatını kaybetmişti.

1 TON BOMBA PATLATILDI

Hain saldırıyla ilgili detaylar netleşiyor. Olay yerinde yapılan ilk incelemede infilak ettirilen kamyonete teröristlerin, güçlendirilmiş yaklaşık 1 ton patlayıcı yüklediği belirlendi. Şiddetli patlamada kamyonet paramparça olurken, olay yerinde derin bir çukur oluştu. Saldırının görüntüleri ortaya çıktı.

Diyarbakır'daki saldırı anının MOBESE görüntüsü

EN AZ 15 TERÖRİST SALDIRIDA BULUNDU

Olay yerinden tek tek toplanan kamyonetin parçaları detaylı incelemeye alındı. Yetkililer, saldırıyı düzenleyen PKK’lı terörist grubun en az 15 kişi olduğu belirlendi. Önce bomba yüklü araç infilak ederken, ardından eş zamanlı olarak emniyet binası roketatar ve otomatik silahlarla ateş açıldığı ve ilçe dışındaki İlçe Jandarma Komutanlığı’na da aynı anlarda yine otomatik silahlarla saldırı düzenlendiğini belirtildi. Yetkililer, tüm güvenlik ve mobese kameralarının da incelenmeye alındığını söyledi.

Bu haber toplam 1328 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri