Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Diyar'daki sır görüşmenin fotoğrafları

29.04.2015 09:44
Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı'nın, Diyarbakır'da HDP'li Belediye Başkanı Gülten Kışanak ile gizli görüşmesinin fotoğrafları ortaya çıktı. Dumanlı, Kışanak ile görüşmek için belediye binasına arka kapıdan girdi.

Paralel Yapı'nın yayın organı Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı geçtiğimiz günlerde Diyarbakır'a giderek HDP'li Belediye Başkanı Gülten Kışanak ile gizli bir görüşme yaptı. Olay da kısa sürede sır olmaktan çıktı, görüşme medyaya yansıdı. Kışanak ile görüşmek için belediye binasına arka kapıdan giren Dumanlı uzun süre içeride kaldı.

 

Hayatında ilk kez HDP çizgisindeki bir belediye başkanını makamında ziyaret eden Dumanlı'nın, Kışanak ile ne görüştüğü, ne tür bir pazarlık yaptığı ise henüz bilinmiyor. Güneş gazetesi gizli görüşmenin detaylarını önümüzdeki günlerde açıklayacağını da duyurdu.

 
 

'GARAJ EKREM'

Bu olay Ekrem Dumanlı'nın ilk "arka kapı" operasyonu değil. Emniyet binasından ayrılırken normal çıkış kapısı yerine garajdan çıkması sonrası adı sosyal medyada "Garaj Ekrem" olarak kalmıştı.

 

 

"ARKA KAPIDAN GİRİYORSAN..."

Resmi ziyaretler kapsamında gittiği Kuveyt dönüşü uçakta gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dumanlı ile Kışanak'ın faş olan sır görüşmesi için "Arka kapıdan giriyorsan meşru bir iş yapmıyorsun demektir" dedi.

 

 

'KUTSAL İTTİFAK'

Seçimler yaklaşırken Paralel yapının batı bölgelerinde CHP ile doğu bölgelerinde ise HDP ile yakınlaşma peşinde olduğuna dair haberler ard arda gelmeye başladı. Dün, CHP Hakkari Miletvekili adayları partilerinin iktidara gelmesini, HDP'nin Türkiye'deki yüzde 10'luk seçim barajını geçmesini umut ettiklerini söyledi. CHP'li vekillerin bu açıklamaları, CHP ile HDP'nin "kutsal ittifak"ını gözler önüne sermişti.

Bu haber toplam 2084 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri