Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan Grubu topyekün savaş açtı

10.03.2009 17:59
Doğan medya grubu, hükümetin yaklaşan yerel seçimde alacağı oyu bir iki puan düşürebilir miyiz diye açtığı kriz kampanyasıyla, ülkeyi ateşe atmaktan çekinmiyor.
Döviz piyasalarında yaşanan hareketlilik ve Türkiye İstatistik Kurumunun açıkladığı ekonomik veriler, hükümete karşı savaş açan Doğan medya grubunun başlıca silahı haline geldi.

Grup gazeteleri ve televizyonları, kriz tellalığını daha önce görülmemiş boyutlara taşımış durumdalar.

Kanal D ve Star ana haber bültenlerini izleyen biri, Türkiye'nin battığına inanacak duruma geliyor. İki kanal da aylardır, müthiş bir kriz tellallığı yarışında.

Birinci sayfalar kriz tellalığıyla hükümete yüklenirken, gazetelerin iç sayfaları ekonomik sorunların gerçek nedenleriyle ilgili itiraf niteliğinde daha serin kanlı değerlendirmelerle dolu.

Örneğin, sanayi üretiminde yaşanan düşüş herhangi bir hükümet politikasının sonucuymuş gibi ortaya sürülürken, işin asıl nedeninin dünya çapındaki krizden dolayı yabancı müşterilerin alımları durdurması olduğu uzmanlar tarafından ifade ediliyor.

Doğan grubuna bağlı medya kuruluşlarının kriz çığırtkanlığının, dünyadan Türkiye'ye yansıyan krizi derinleştirdiği ise bir gerçek. Gazeteler, derinleştirdikleri krizin kaç kişiyi daha işsiz, aç ve açıkta bıraktığını da maalesef hiç düşünmüyor gibi.


Kaynak:
Bu haber toplam 960 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri