Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bomba ses kaydına Doğan'dan itiraz!

05.03.2014 01:14
Doğan Holding, Başbakan Erdoğan ile dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına tepki gösterdi.
İnternete düşen ve yasa dışı olduğu muhakkak bir ses kaydında, Sayın Başbakan ile Adalet eski Bakanı arasında geçtiği iddia edilen bir telefon görüşmesi yayınlanmıştır.
 
Gerçek olduğuna inanmak istemediğimiz bu kayıtta, Sayın Başbakan, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan hakkında defalarca takipsizlik veya beraat kararı verilmiş olan bir yargı süreci ile ilgili olarak Adalet Eski Bakanı ile görüşmektedir.
 
Böyle bir görüşme yargı sürecine açık bir müdahale anlamı taşımaktadır. Bu konuşmada ayrıca, bağımsız ve tarafsız olması gereken Sermaye Piyasası Kurulu’nun da davayı etkilemek için harekete geçmesinden bahsedilmektedir.
 
Anayasamız, yargı ve yürütme erklerinin birbirlerinden bağımsız olmalarını öngörür. Yargı bağımsızlığı, hukukun üstünlüğüne dayanan demokratik bir düzenin temelidir.
 
Eğer doğru ise böyle bir konuşma, kişisel bir mağduriyet yaratmanın ötesinde Türkiye’de hukuk sisteminin daha da sarsılmasına yol açabilecek niteliktedir.
 
Biz bu konuşmanın yapılmadığının ve gerçek olmadığının biran önce kanıtlanmasını bekliyoruz.
 
Hepimizin anayasal düzene ve adalete sahip çıkarak, gerçeklerin ortaya çıkmasına yardımcı olmamız ahlaki ve vicdani bir sorumluluktur.
Kaynak:
Bu haber toplam 1982 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri