Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan'ın Psikolojisi Bozuldu

21.02.2014 11:39
Paralel Yapı ile ilişkisi deşifre olan Doğan'ın gözüne iki gündür uyku girmedi. Evini adeta toplantı salonuna çeviren Doğan, kurmaylarını çağırarak sabahlara kadar Cemaat krizinden kurtulmak için strateji belirleme toplantıları yaptı.

Paralel Yapı'yı yönlendirdiği iddia edilen dini cemaatin lider Fethullah Gülen'in son ses kayıtları Türkiye'nin en büyük medya patronlarından olan Aydın Doğan'ı zor durumda bıraktı. Geçmişte Hürriyet gazetesi ve Kanal D üzerinden irticaya savaş açan ve Gülen cemaatini irticanın göbeğine yerleştirerek bu savaşı farklı boyutlara taşıyan Doğan'ın baş düşman olarak gördüğü cemaat liderine bugün biat etmesi ise kafaları karıştırdı.

KÖŞKÜN IŞIKLARI HİÇ SÖNMEDİ
Ses kayıtlarında, Gülen'e iletilmek üzere Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya "Şu anda gerçek olarak demokratlığı Hocaefendi temsil ediyor. Bir tek Hocaefendi var" diyen Doğan; bu kaydın ortaya çıkmasından sonra büyük panik yaşadı. Kayıt haberi yapılmadan gazetesinden "O konuşmayı hatırlamıyorum ama sözler benim üslubum değil" diyerek yan çizen Doğan'ın gazetesi Hürriyet de çıkmayan haberler için linçe uğradıklarını iddia etmişti.

CEMAATİN MEDYA İMAMI DOĞAN
Aydın Doğan'ın bu haber üzerine psikolojisinin bozulduğu ve üç gündür uyku uyumadığı öğrenildi. Çamılca'da dev arazi içindeki malikanesini adeta stratejik karargaha çeviren Doğan'ın köşkünün ışıkları iki gündür hiç sönmedi. Bütün kurmaylarını evine toplayan Doğan, cemaatçi imajı ve Gülen ile kurduğu kirli çıkar ilişkisini örtbas edebilmek için üst üste stratejik toplantılar yaptı. Bunun için Doğan Medya Grubu'na bağlı tüm yayın birimlerine Gülen haberleriyle ilgili kısıtlama getirilirken, yayın kuruluşlarının farklı gündemler oluşturarak hedef çarptırılması kararı alındı. Yine de kendisi hakkında söylenen "Aydın Doğan, Fethullah Gülen'e biat etti. Doğan da ananasçılar cemaatine katıldı. Cemaatin medya imamı Aydın Doğan" benzetmelerinden rahatsız olan Doğan'ın gözüne uyku girmediği ve stratejik toplantılara bir süre daha devam edeceği iddia edildi.

HOCAYA METHİYE
SES kayıtlarında, Aydın Doğan, Gülen'e iletilmek üzere Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'ya "Beni cemaatin yanında diye göstererek farklı bir noktaya getirmeye çalıştılar. Şu anda gerçek olarak demokratlığı Hocaefendi temsil ediyor. Bir tek Hocaefendi var. Hatta ben de artık Başbakan'ın karşısına geçmeyi düşündüm, aleyhte yazılar yazayım, ne yaparsan yap, bunla bir yere varılamıyor" diyor.

Takvim

Bu haber toplam 1930 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri