Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doğan'ın Ses Kaydı Paniği

19.02.2014 16:26
Dün ortaya çıkan ve sosyal medyada büyük tepki çeken, Fethullah Gülen-Aydın Doğan ilişkisini ortaya koyan konuşmaların ardından Aydın Doğan'ı ve grubun amiral gemisi Hürriyet'i panik sardı.
Pensilvanya'da yaşayan Fethullah Gülen'in, Aydın Doğan'la birlikte hareket ettiğini gösteren konuşmalar sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Söz konusu konuşmaların sosyal medyada yayınlanmasının ardından Aydın Doğan ve Doğan Grubu'nun amiral gemisi Hürriyet'te büyük bir panik havası yaşandı. Yaşanan son gelişmeler nedeniyle Aydın Doğan ve Hürriyet'ten peş peşe açıklamalar geldi.
 
İŞTE O KONUŞMA:
 
- Hocam müsadenizle bir iki husus vardı arz edebilir miyim?
 
Fethullah Gülen: Buyurun
 
- Bugün Aydın Bey’le yemek yedik, selam ve hürmetleri var
 
Fethullah Gülen: - Teşekkür ederim sağolsun.
 
- “Beni Cemaat’in yanında diye göstererek farklı bir noktaya getirmeye çalıştılar” dedi. O öyle deyince ben de şey dedim. Serhat’ın koordine ettiği adamlar var, onlara gidiyorlar Cemaat aleyhine yazın diye baskı yapıyorlar, ondan bahsettim. “Bize de geldiler” dedi. “Şu anda gerçek olarak demokratlığı Hocaefendi temsil ediyor” dedi. Bir ara dedi: “Ben de artık Başbakan’ın karşısına geçeyim dedim.” Uzun uzun diğer konuları da konuştuk efendim. Özellikle sizin ilgilendiğiniz 2 tane husus noktasında çok memnun oldu. Akşam üzerinde de damadı geldi, onunla da konuştuk. Onu biraz diğer taraf etkilemeye çalışıyordu. Bunlardan bahsedince o da rahatlamış oldu. Hocamın ellerinden öpüyorum dedi.
 
Fethullah Gülen: - Allah razı olsun. (damat derken) Mehmet Ali Bey’den bahsediyorsun değil mi?
 
- Evet efendim, önce Aydın Bey’le yemek yedik, akşam da damadı ile.
 
AYDIN DOĞAN HATIRLAYAMADI
 
Ses kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından ilk açıklama Aydın Doğan cephesinden geldi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan söz konusu ses kayıtlarının yayınlanmasına tepki göstererek, "Yasadışı yollardan yapıldığı anlaşılan bir telefon dinlemesinin kayıtları internete düşmüştür. Bu kayıt, Sayın Fethullah Gülen ile görsel medyadan bir yönetici arasında geçen telefon konuşmasına aittir. Bu görüşmede bana atfedilen bazı ifadeleri tam olarak hatırlamıyorum. Ancak bu ifadelerin benim üslubumu yansıtmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Söz konusu kayıtlar için hukuki yollara başvuracağımızı da belirtmek isterim" dedi.
 
HÜRRİYET'TEN TEPKİ
 
Dün ortaya çıkan ses kayıtlarının ardından ve Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarına ithafen Hürriyet'in bugünkü birinci sayfasında bir açıklama yayınlandı ve açıklamada kısaca 'biz sadece okurlarımızdan talimat alırız' denildi.
 
TWİTTER'DA AYDIN DOĞAN'A YÖNELİK TEPKİLERDEN BAZILARI:
 
 
Ahmet Bayekoglu
Yıllardır Aydın Doğan ve medyasını laik Atatürkçü diye okuyan, sahiplenen beyaz sığırların ruh hali sanırım çok acınasıdır...
 
Ömer Adıyaman
Fethullah Gülen'e ait yeni kayıtlar ortaya çıktı.Son müritlerin Aydın Doğan ve Mehmet Ali Yalçındağ olduğu anlaşıldı
 
ihsan
Son ses kaydı 'Karanlık Kurul'u deşifre etti! Aydın Doğan ağzındaki baklayı çıkardı!
 
Harun ÖZDEMİR
Yıllardır Aydın Doğan ve medyasını laik Atatürkçü diye okuyan, KOÇ'u sahiplenen beyaz sığırlar vardı dimi mi? Yılmaz Özdil diyolar hala ya:)
 
mustafa ÖZ
alo aydın doğan,alo koç, alo çevik bir, alo emin çölaşan.. ya bir de bi müslümanı al yanına..
 
semiha KUTLU
Açıklayın savunucular: "Hocam, Aydın Doğan ilgilendiğiniz 2 husus konusunda cok memnun oldu... bunlardan bahsedince rahatladı" BU NE DEMEK?
 
#AK_ayse
TürkKürdLazÇerkes AkPartiliHerkes Aydın doğan kıvırmaya başladı. Koç hiç olmazsa yediği ananasları inkar etmemişti.
 
zeynebin tarafı
Aydın doğan bile cemaatçi olmuş,uşakları boş dururmu nerede bu cemaat üye olalım demişler hemen...
habervaktim
Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri