Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Doktor 'naz' dedi 4 gün sonra öldü

27.06.2011 07:28
Ağrı'da baş ağrısı şikâyetiyle hastaneye giden Semra Demir, "Eşine naz yapıyor" diye eve geri gönderildikten 4 gün sonra öldü. Ölüme yol açan nedeni başka doktor farketti

Ufuk Emin Köroğlu'nun haberi

Ağrı'da yaşayan 28 yaşındaki Semra Demir 3 Haziran akşamı aniden rahatsızlandı. Eşi Abdullah Demir, başı ağrıyan ve mide bulantısı olan Semra Demir'i Ağrı Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne götürdü. Doktoru Rukiye Oktay tarafından muayene edilen Semra Demir'e "idrar yolları enfeksiyonu teşhisi" konularak serum verildi. Doktor Oktay, Abdullah Demir'e "Bir şeyi yok, sana naz yapıyor. İdrar yollarında enfeksiyon var, o kadar" dedi.

Doktor Oktay, üç ilaç yazdığı reçeteyle Semra Demir'i evine gönderdi. Eve gönderilen Demir, 1 saat sonra yeniden fenalaştı. Abdullah Demir'in eşini yeniden muayene etmesini istediği Doktor Oktay, iddiaya göre hastanın eşi ve yakınlarına, "Beni neden meşgul ediyorsunuz. Bir şeyi yok" dedi.

BEYNİNDE TÜMÖR ÇIKTI

Abdullah Demir'in ısrarı üzerine başka doktor tarafından muayene edilen Semra Demir'in beyninde tümör olduğu tespit edildi. Aziziye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Demir'e yapılan müdahaleler sonuçsuz kaldı. İki çocuk annesi kadın, ilk şikâyetinden 4 gün sonra hayatını kaybetti. Abdullah Demir, Sağlık Bakanlığı'na şikâyette bulundu.

 

Bu haber toplam 9908 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri