Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dolmabahçe'de özel güvenlik toplantısı

02.02.2013 17:13
Geniş katılımlı olduğu göze çarpan toplantı basına kapalı olarak gerçekleştiriliyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde özel bir güvenlik toplantısı yaptı. Toplantıda son zamanların en kritik konuları konuşuldu. Saat 14.15'te başlayan toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti ve 2 saat 45 dakika sürdü.

TOPLANTININ KONU BAŞLIKLARI OLDUKÇA GENİŞ

Devletin zirvesi bugün yüksek güvenlik toplantısında bir araya gelirken zirveye yeni İçişleri Bakanı Muammer Güler ilk kez katıldı. Gündem ise oldukça yoğundu; PKK'nın silah bırakması için İmralı ile yapılan görüşmeler, Ankara'da ABD elçiliğine yapılan canlı bombalı saldırı, İsrail'in Suriye'yi bombalaması ve TSK'daki tutuklu muvazzaf askerlerin durumu zirvede öne çıkan konu başlıkları oldu.

İLK KEZ BU KADAR GENİŞ KAPSAMLI

 

Başbakan Erdoğan, burada Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın katılımıyla toplantı yaptı. Toplantıya katılanlar dikkate alındığında ilk kez bu kadar geniş kapsamlı güvenlik toplantısı yapıldığı gözlerden kaçmıyor.

ÖNCEDEN PLANLANDI AÇIKLAMASI

Toplantının, daha önceden planlanmış rutin bir güvenlik toplantısı olduğu öğrenildi.  Ortadoğu'daki olaylardan İmralı görüşmelerine birçok konunun konuşulduğu toplantıdan çıkacak sonuçlar merak konusu.

Bu haber toplam 3092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri