Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dondu sanılan 9 Afgan cinayete kurban gitmiş!

23.11.2014 12:54
Edirne'de nisan ayında çalılıkların arasında bulunan ve donarak öldükleri sanılan 9 Afganlı kaçağın av tüfeğiyle öldürüldükleri belirlendi.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, nisan ayında bir ihbarı  değerlendiren Jandarma ekipleri, Budakdoğanca köyü Kırçeşme mevkisinde yaptıkları  kontrollerde, çalılıklar içerisinde aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 9  kaçağın cesedini bulmuştu. 
 
İlk değerlendirmede kış soğuklarında donarak öldükleri sanılan  kaçakların İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemede, av tüfeğiyle öldürüldükleri  sonucunun çıkması üzerine cinayeti titizlikle araştıran jandarma, bir kaçağın  üzerinden çıkan fotoğraftan yola çıkarak olayı aydınlattı. 
 
Vesikalık fotoğrafın üzerinde yazan stüdyoyu bulan jandarma ekipleri,  Kahramanmaraş'taki fotoğrafçıyla görüştü. Fotoğrafçının ifadesinden kaçakların  stüdyoya Türkiye'de ikamet izni olan bir Afganlı ile geldiği bilgisine ulaşan  jandarma, daha sonra yakaladığı Afganlı'nın sorgusunda öldürülen kaçakların umut  yolculuğu için kılavuzluk etmesi üzerine görüştüğü kişinin telefon numarasına  ulaştı. 
 
Edirne Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında  teknik ve fiziki takip sonucu olaya karıştıkları iddiasıyla Adana'da E.K,  Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde O.T,Edirne'de de A.F ve L.F gözaltına alındı. 
 
Adliyeye sevk edilen zanlılardan E.K, mahkemece  tutuklandı, diğer  zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
 
Bu haber toplam 1528 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri