Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Döngeloğlu: Koca zındıklar vahşet diyemedi

19.08.2013 20:30
Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamda ölenler için ve dünya mazlumları ile dayanışmak adına dua ettiren İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, 'İstanbul'da tank tarafından 3 kedi ezilseydi dünya ayağa kalkardı" dedi.

Tokat'ta, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamda ölenler için ve dünya mazlumları ile dayanışmak adına dua ettiren İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu, "İstanbul'da üç tane kedinin elini ayağını bağlayıp tankın altında ezselerdi dünya 'bu bir vahşettir' derdi" dedi.

Mısır'da yaşanan katliamda ölenlere dua etmek için Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, "Rabia" işareti bulunan dövizler taşıdı. Ali Paşa Camii'nden getirilen sedirler üzerinde erkekler önde, kadınlar arkada saf tutarak akşam namazı kıldı. Namaz sonrası tekbir getiren vatandaşlara İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu dua ettirdi.

Dua öncesi kısa bir konuşma yapan Döngeloğlu, "İstanbul'da üç tane kedinin elini ayağını bağlayıp tankın altında ezselerdi dünya 'bu bir vahşettir' derdi. Ama Kabe'yi bin kere tavaf etmiş koca zındıklar 'bu bir vahşettir' diyemediler. Elhamdülillah siz öyle bir milletin evladısınız ki, bu sizin 100 yıl sonra da, 500 yıl sonra da bu İslam milletinin gerçek evladı olan sizler yavrularınıza ve torunlarınıza karşı şerefli bir hayat bırakıp gidiyorsunuz" diye konuştu.

Döngeoğlu'nun yaptırdığı duygu yüklü dua sonrasında vatandaşlar dağıldı. 

Bu haber toplam 1834 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri