Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dostoyevski’nin 130 yıllık Yahudi kehaneti

Ortodoks Yahudilikten Hıristiyanlığa dönen Rahip Nathanel Kapner, ünlü Rus yazarın yaklaşık 1,5 yüzyıl önce Yahudilerle ilgili Rusya ve Ruslara yaptığı uyarıları derledi.
Dostoyevski’nin 1877’deki “Bir Yazarın Günlüğü” adlı kitabında “Yahudi Sorunu” adlı bir bölüm vardır. Endişe verici ve ürkütücü bir öngörüyle (günümüz olaylarına da ışık tutacak şekilde), Dostoyevski Yahudilerin yeni kazandıkları haklarıyla sosyal ve politik hakimiyetini önceden haber vermiştir:

Yahudiler dünya hakimiyetine can atarlar. Bu nedenle bütünleşmiş varlıklarını korumak durumundadırlar. Eğer Yahudilere Ruslarla aynı yasal haklar verilip ve kendi “Devlet içinde Devletlerini” korumalarına izin verilerse, Ruslardan çok daha fazla imtiyazlı hale geleceklerdir. Bu durumun sonuçları Avrupa’da şimdiden çok açıktır”.

Yahudilerin dünya hakimiyeti ajandasıyla ilgili endişelerini ifade ederken Dostoyevski, Yahudi bankerlerin 1800’lerin ortalarında Avrupa’yı nasıl ele geçirdiklerini şöyle anlatır:

Avrupa’nın her yerinde Yahudilerin borsalardaki egemenlikleri, sermayeyi kontrol etmeleri, kredin efendileri olmaları boşuna değildir. Tekrar ediyorum onlar uluslararası politikanın efendileridir

Yaklaşan Yahudi ideallerin kesin zaferidir. Ondan önce insani hassasiyetlerin, hakikate susamışlığın, Hıristiyan duyguların ve Avrupa’nın ulusal ve toplumsal onurunun diz çöktürülmesidir.

Gelecekte olacaklardan Yahudilerin kendileri de haberdardır: Hakimiyetleri yaklaşmaktadır, kesin egemenlikleri”

Yahudilerin Avrupa’nın sosyal ve finansal kontrolü ışığında, Dostoyevski Rusya ile ilgili endişelerini şöyle dile getirmiştir:

“Eğer sadece 3 milyon Rus ve 80 milyon Yahudi olsaydı ne olurdu? Ruslara nasıl davranır ve efendilik ederlerdi? Yahudiler Ruslara hangi hakları verirlerdi?

Onları köleleştirmezler miydi? Daha da kötüsü hepsinin birden derilerini yüzmezler miydi? Son kişiye kadar hepsini kesmezler miydi, tamamen köklerini kazımazlar mıydı?”

Dostoyevski , “Yahudi ve bankası” ile birlikte Yahudici dini diktelerinin nasıl Gayri-Yahudileri nasıl boyunduruk altına alacaklarını tam kesinlikle önceden tahmin eder:

“Bir Yahudi’yi dininden ayrı tasavvur etmek imkansızdır. Hepsi Mesihlerini beklemektedir, en düşük Yahudi’den en yüksek ve aydın filozofu ile Kabalist Haham’ına kadar hepsi. Hepsi Mesihlerinin onları Kudüs’te birleştireceklerini ve kılıçla tüm ulusları diz çökerteceğine inanırlar.

Yahudi ve bankası şu an her şeyi kontrol etmektedir: Avrupa’yı, eğitimi, medeniyeti, sosyalizmi, özellikle sosyalizmi kullanarak Hıristiyanlığı sökmek ve medeniyetini yok etmek istemektedir. Geriye anarşi kaldığında Yahudi her şeyin komuta edecektir.

Yahudiler sosyalizmi vazederken, o kendi türüne yapışacaktır ve Avrupa’nın tüm zenginliği harcandığından Yahudi’nin bankası hala orada olacaktır”.

Ürkütücü ve ne kadar şimdiyi anlatıyor, öyle değil mi?

Bu haber toplam 2544 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri