Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DTP'li Vekil Polise Saldırdı

Daha önce çocukları hediye vaadiyle kandırarak polise taş attırdığı ortaya çıkan DTP'li Üçer dün yine iş başındaydı. Bu kez bizzat kendisi polise şişe fırlattı..

Erdoğan'ın Van'a gerçekleştirdiği ziyarette çocuklara taş attırdığı ortaya çıkan DTP'li vekil Üçer, bu kez kendisi güvenlik güçlerine şişe fırlattı. Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz kasım ayında Van'a gerçekleştirdiği ziyarette çocuklara taş attırdığı ortaya çıkan DTP'li vekil Özdal Üçer, son gezide ise bu kez bizzat kendisi güvenlik güçlerine şişe fırlattı..

Başbakan Erdoğan'ın önceki gün Van da düzenlediği mitingi sırasında ilginç bir olay meydana geldi. Başbakan'ın kürsüye çıkmasına dakikalar kala çocuk yaşta yaklaşık 20 gösterici eylem yapmak istedi. Polisin sokaklarda tedbir alması üzerine eylemlerini gerçekleştiremeyen göstericilerle polis arasında kovalamaca yaşandı. Ara sokaklara kaçan göstericiler DTP Van Milletvekili Özdal Üçer'in evinin önünde toplandı.

Polise şişe fırlattı

Burada göstericilerle polis arasına giren Üçer polisle tartıştı. Polise hakaret eden Üçer daha sonra da güvenlik güçlerine şişe fırlattı. Polis cam kırıklarını toplayarak parmak izi tespiti yaptı. Tutanak tutup olayı kaydeden polis pazartesi günü 'görevli memura mukavamet ve fiili saldırı' şikayeti ile Özdal Üçer hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Hep onun ismi çıkıyor

DTP Van Milletvekili Özdal Üçer benzer olaylarla da daha önce defalarca gündeme gelmişti. Son olarak Başbakan'ın kasım ayında yine Van'da miting öncesi yaptığı provokatif açıklamalarıyla dikkat çekmişti. "Başbakan'ın Van ziyareti Ariel Şaron'un Mescidi Aksa ziyareti gibidir" diyerek tepki çeken Uçar'ın o gün şehirde yaşanan şiddet olaylarında da etkili olduğu ortaya çıkmıştı.

Çocukları provoke etmişti

Başbakan'ın mitingi sırasında şehri savaş alanına çeviren göstericilerle ilgili emniyetin gönderdiği bilgi notunda ilginç ayrıntılar yer almıştı. Üçer'in eylemde aktif rol oynadığı Van Emniyeti'nin olaylara ilişkin Ankara'ya gönderdiği bilgi notuna da yansıdı.

Notta Üçer'in çocukları "hediye" vaadi ile kandırdığı belirtilmişti. Milletvekili olmadan önce Eğitim-Sen Van Şube Başkanlığı görevini yürüten ve Karşıyaka mahallesindeki bir ilköğretim okulunda da öğretmenlik yapan DTP'li Üçer, milletvekili olduktan sonra eski okulu ile irtibatını koparmadı ve sık sık okulu ziyaret etti. Üçer'in son ziyareti ise DTP'nin Van'ı savaş alanına çevirdiği 1 Kasım'daki eylemin hemen öncesine denk geldi. Eski öğrencilerinin yanı sıra okuldaki diğer sınıflarla da görüşen Üçer'in "Yarın bizim il başkanlığının önüne gelin, size hediye vereceğiz" dediği vurgulanmıştı.

HEDiYE iLE KANDIRMIŞTI

Çocukları hediye yalanı ile kandıran Özdal Üçer'in DTP İl Başkanlığı önünde eyleme katıldığı ve eylemcileri yönlendirdiği polis kayıtlarında yer alıyor. Polis kayıtlarına göre eyleme Üçer'in eski okulundan 100'ü aşkın çocuk katıldı. Kendilerini Üçer'in davet ettiğini itiraf eden çocuklar. “Bize hediye alacaktı” dedi.

(Bugün)

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri