Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dualarımız Başbakan ile

08.03.2013 15:11
Bitlis'in Mutki ilçesinde yaşayan bölgenin kanaat önderlerinden Fethullah Ayte, ‘Çözüm Süreci’nin başarıya ulaşması için gece gündüz dua ettiklerini açıkladı.

Ohin Medresesi'nin başında bulunan Şeyh Fethullah Ayte, “Allah nasip ederse, iyi niyetin sonu hayırdır. Rabbim huzuru bozanların oyununu bozsun, kardeşlik için mücadele edenleri muvaffak olmayı nasip eylesin” diye konuştu.


 

ASLAN DEĞİRMENCİ / ANKARA-

Bitlis'in Mutki ilçesinde yaşayan bölgenin kanaat önderlerinden Şeyh Fetullah Ayte, ‘Çözüm Süreci’nin başarıya ulaşması için gece gündüz dua ettiklerini açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

‘Milat’a konuşan Şeyh Fetullah Ayte, “Allah nasip ederse, iyi niyetin sonu hayırdır. Bugün Başbakan Erdoğan’ın iyi niyetinden zerre şüphemiz yok. Onun için sonu hayır olsun diye, hata içerisinde olanların doğru yola dönmeleri için dua ediyoruz. Yine dualarımız çözüm için Başbakan Erdoğan, elini taşın altına koyan kanaat önderleri, iş dünyası, devlet için hizmet edenler, medya, sivil toplum örgütleri ve niyeti temiz olan herkes içindir. Rabbim huzuru bozanların oyununu bozsun, kardeşlik için mücadele edenleri muvaffak olmayı nasip eylesin” dedi.

Artık yeter

Kardeşi kardeşe kırdırmak adına iç ve dışta yıllardır karanlık planların devreye sokulduğunu vurgulayan Şeyh Fetullah Ayte, “Bu projeyi dün olduğu gibi bugün de engellemek isteyenler var. Birileri çözümsüzlük istiyor diye geri adım atamamalıyız. Terör devletlerine ve içimizdeki şer cephelerine “artık yeter” demeliyiz. Bunu birlik ve beraberliğimize sarılarak gösterebiliriz. Unutulmasın ki kardeşliğimizi bozmaya çalışanlar aynı zamanda İslam düşmanıdır. İslam karşıtı insanların tuzaklarına hiçbirimiz gelmemeliyiz. Ak Parti hükümetinin aldığı riski farkına varıp, her birimiz çözüm için elimizden geleni yapmalıyız. Hiçbir şey yapamıyorsak ‘barış ve kardeşlik’ için gece gündüz dua etmeliyiz” diye konuştu.

Toplumsal barış yakın

Zalimliğin ana kaynağının inançsızlık olduğunu belirten Şeyh Fetullah Ayte, “İnsanlara Allah sevgisini aşılamak için her birimiz yollara düşmeliyiz. Çözüm önümüzde:"Yeryüzünde fesat çıkarıp bozgunculuk yapmaya veya bir cana karşılık olmaksızın birini öldüren kimse bütün insanları öldürmüş gibidir, bir canı yaşatan ise bütün insanlara hayat vermiş gibidir" (Mâide 5/32). Merhamet ve şefkate sarılmalıyız. Unutulmasın ki Allah yanında bir insanın hukuku ne ise bütün insanlığın hukuku da aynıdır. Ben yürekten inanıyorum ki toplumsal barış yakındır. Çok kısa sürede de ülkemiz bu sorunu aşıp tim insanlığa büyük hizmetler verecek güce gelecektir” dedi. MILATGAZETESI.COM

Bu haber toplam 3870 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri